Nowy wybieg w tarnowskim Azylu

 Dobiegają końca prace przy budowie nowego wybiegu dla psów w tarnowski Azylu dla psów i kotów. Obecnie w placówce przebywa 120 psów czekających na adopcję.

 

W tarnowskim Azylu działającym w strukturze PUK przy ul. Komunalnej powstaje nowy wybieg dla psów. Planowany termin zakończenia inwestycji to połowa lipca.

W Azylu dla psów i kotów w Tarnowie funkcjonuje już jeden wybieg, jednak dla komfortu zwierzaków i ze względu na ich ilość, była potrzeba wykonania drugiego. Powstający wybieg jest duży, prawie trzykrotnie większy od obecnego. Ma 6,5 ara powierzchni. - Budujemy go, by psy czuły się dobrze nie tylko w boksach i podczas spacerów, ale miały możliwość wybiegania się na świeżym powietrzu na naprawdę dużym, bezpiecznym terenie, gdzie nie tylko będą się bawić, ale też łatwo będzie ich nauczyć odpowiednich zachowań, czy socjalizować – mówi Adrian Starzyk, kierownik Azylu.

Wybieg będzie miał pielęgnowaną trawę, będzie ogrodzony i wyposażony w zestawy do zabawy oraz przyrządy do nauki zachowania. Ważne jest też, że ze względu na rosnące na terenie wybiegu drzewa, psy będą miały odpowiedni cień.

Wybieg powstaje ze środków własnych PUK pochodzących m.in. z wirtualnych adopcji i wykonywany jest własnymi siłami. Ale ważny wkład w jego powstanie miała także grupa kibiców Unii Tarnów „Ultras Jaskółki” współpracująca z Azylem. Podczas Mikołajek kibice zorganizowali zbiórkę na Azyl. W efekcie za ponad 3 tysiące złotych kupili siatkę ogrodzeniową do wybiegu.

Obecnie w Azylu przebywa 120 psów czekających na adopcję.

05.07.2018
Twój komentarz:
Ankieta
| | | |