Promocja zdrowia podczas triathlonu

 Ta impreza odbędzie się już po raz czwarty, a widowiskowość dyscypliny sprawia, że nie tylko zawodnicy, ale i kibice świetnie się bawią. 7 i 8 lipca odbędzie się Grupa Azoty Triathlon Radłów 2018. W pierwszym dniu można będzie także poznać szczegóły programu profilaktycznego „Szansa na zdrowie dla mieszkańców Małopolski”.

 

Triathlon wymaga świetnej kondycji i długich przygotowań. Mimo to wciąż rośnie jego popularność. Okazuje się bowiem, że znakomicie wzmacnia wydolność organizmu i aktywizuje większość partii mięśniowych. 7 i 8 lipca odbędzie się Grupa Azoty Triathlon Radłów 2018. Zawodników na radłowskich trasach będą zabezpieczać dwa zespoły medyczne Centrum Zdrowia Tuchów.

7 lipca w specjalnym namiocie można będzie także otrzymać wodę i owoce. Wtedy promowany będzie też program profilaktyki raka jelita grubego i przyjmowane będą zapisy na badania kolonoskopowe. Osoby zainteresowane będą mogły w Radłowie otrzymać również podstawowe materiały edukacyjne. Na zainteresowanych bardziej fachową wiedzą czeka publikacja, poświęcona profilaktyce raka jelita grubego, autorstwa prof. Paulina Moszczyńskiego.

Do sobotnich zmagań, na dystansie sprinterskim, zapisało się 1400 osób. Po przepłynięciu 750 m będą one pokonywać na rowerach dystans 20 km, a następnie w biegu crossowym, pięciokilometrową trasę.

W niedzielę, na dystansie 1/4 Iron Man, w zawodach ma wziąć udział ponad 250 zawodników. Wtedy w wodzie trzeba będzie pokonać dystans 950 metrów, na rowerze przejechać 45 kilometrów, a następnie przebiec 10,5 km. Dla najlepszych przygotowano nagrody finansowe o puli blisko 28 tysięcy złotych oraz dyplomy i puchary.

W związku z organizacją imprezy, w dniach 7 i 8 lipca planowane jest czasowe zamknięcie drogi. Pętla trasy rowerowej, po której zawodnicy przejadą kilkukrotnie, przebiegać będzie drogą wojewódzką od miejscowości Niwka do centrum Radłowa - ul. Kolejowa w rejonie skrzyżowania z ul. Brzeską i z powrotem do Niwki. Planowany termin wprowadzenia czasowej organizacji ruchu w dniu 7 lipca - od godziny 12.00 do 16.00. W dniu 8 lipca rowerzyści przejadą drogą wojewódzką od miejscowości Wierzchosławice (w rejonie ronda), do Biskupic Radłowskich (w rejonie ronda) i z powrotem do Wierzchosławic. Planowany termin wprowadzenia czasowej organizacji ruchu – od godz. 12:00 do 17:00

06.07.2018
Twój komentarz:
Ankieta
| | | |