Polacy w Powstaniu Węgierskim

 Muzeum Okręgowe w Tarnowie zaprasza 9 lipca o godzinie 18.00 do galerii na dworcu kolejowym na wernisaż wystawy „Śpieszmy Węgrów w boju wspierać. Polacy w Powstaniu Węgierskim 1848-1849”. Tego samego dnia o godzinie 15.30 w kinie „Marzenie” zaprezentowany zostanie film „Osiemdziesięciu Huzarów”.


W poniedziałek, 9 lipca, w Galerii „Panorama”, oddziale Muzeum Okręgowego na Dworcu PKP w Tarnowie, nastąpi otwarcie wystawy „Śpieszmy się Węgrów w boju wspierać. Polacy w Powstaniu Węgierskim 1848-1849”. Początek spotkania o godzinie 18.00.

Wystawa będzie prezentować historię polskiego wsparcia powstania węgierskiego w latach 1848-49. Jej celem jest przybliżenie w Polsce i na Węgrzech ważnego wątku wspólnej historii z okresu Wiosny Ludów. Na otwarciu zaprezentowany zostanie także nowy obraz w kolekcji Panoramy Siedmiogrodzkiej „Szarża”.

Wcześniej, o godzinie 15.30, w tarnowskim kinie „Marzenie” odbędzie się prezentacja węgierskiego filmu „Osiemdziesięciu Huzarów”, opowiadającego o walkach narodowowyzwoleńczych Węgrów.

Wstęp na wernisaż wystawy jest bezpłatny, natomiast bezpłatne wejściówki na film dostępne będą w siedzibie Muzeum Okręgowego przy Rynku 3 oraz kinie „Marzenie” przy ul. Staszica 4 od 4 lipca. Wystawę będzie można oglądać w Tarnowie do 12 sierpnia.

Projekt zrealizowany w ramach Węgiersko-Polskiego Programu Współpracy Pozarządowej.

08.07.2018
Twój komentarz:
Ankieta
| | | |