Gumniska z parkingiem

 Od nowego roku szkolnego kierowcy parkować będą mogli na nowym parkingu w Gumniskach. Za ponad milion złotych, w miejscu starych garaży, budowany jest parking na 48 samochodów.

 

Trwa budowa parkingu pomiędzy ulicami Sanguszków i Błotną w Gumniskach. Parking powstaje w miejscu starych garaży, które zajmowały plac między Zespołem Niepublicznych Niepłatnych Szkół, a Zakładem Aktywności Zawodowej „Słoneczne wzgórze”, który z kolei powstał w miejsce starego internatu Zespołu Szkół Ekonomiczno-Ogrodniczych.

Mocno zniszczone garaże, służące kiedyś  do przechowywania maszyn rolniczych, zostały rozebrane przez pracowników Przedsiębiorstwa Usług Komunalnych. Wyłoniona w drodze przetargu firma ma wykonać podbudowę parkingu i nawierzchnię z betonu oraz ogrodzenie. Zgodnie z projektem, oprócz jezdni manewrowej długości 105 metrów, wybudowany zostanie chodnik i dwie zatoki parkingowe, mogące pomieścić łącznie 48 samochodów.

Koszt inwestycji, obejmujący przygotowanie dokumentacji technicznej oraz wykonanie robót budowlanych, to ponad 1 milion 100 tysięcy złotych. Zgodnie z harmonogramem, zakończenie prac przewidziane jest w trzecim kwartale tego roku. To oznacza, że nowy parking  zacznie służyć kierowcom od nowego roku szkolnego.

11.07.2018
Twój komentarz:
Ankieta
| | | |