Zawody Karting Summer Cup Tarnów 2018 już za nami

 W niedzielę 29 lipca młodzi adepci kierownicy rywalizowali w wakacyjnych zawodach kartingowych z cyklu Karting Summer Cup Tarnów 2018 w ramach akcji Przez zabawę do bezpieczeństwa podczas programu „Lato w mieście-bezpieczne wakacje Tarnów 2018".

 

W niedzielę 29 lipca młodzi adepci kierownicy zacięcie rywalizowali w wakacyjnych zawodach kartingowych z cyklu Karting Summer Cup Tarnów 2018 w Małopolskim Ośrodku Sportów Motorowych – Torze Speed Race Tarnów.

W tych już tradycyjnych zawodach ponownie można było spróbować swoich sił w tym niezwykłym sporcie, nie posiadając licencji zawodnika ani prawa jazdy. Wystarczyło sportowe zacięcie, trochę wolnego czasu i można było poczuć się jak rasowy kierowca wyścigowy..

Zwycięzcy otrzymali puchary, dyplomy, gadżety i nagrody rzeczowe. Ale przede wszystkim liczyła się bardzo dobra zabawa i wspaniała integracja oraz pasja do sportu kartingowego. Od ucznia do przyszłego małego mistrza w motorsporcie.

- Sport kartingowy jest doskonałą szkołą motoryzacji. Jest to sport bezpieczny, bardzo emocjonujący, a jednocześnie kształcący i wychowujący. Dzieci i młodzież szkolna zapoznaje się ze sposobem właściwego kierowania pojazdem mechanicznym, a także budową oraz mocą i elastycznością silników spalinowych. Nabywa odpowiednią wiedzę i umiejętności praktyczne na temat bezpieczeństwa ruchu drogowego – mówi Rafał Kiwior - Prezes Zarządu TTSK K-TEAM Tarnów.

 

Wyniki - Finał Karting Summer Cup Tarnów 2018

Top 15 Kategoria Szkolno-Młodzieżowa

1. Maksymilian Mazur

2. Patryk Katra

3. Dominik Olechny

4. Patryk Setlak

5. Kacper Sysło

6.  Jakub Kornacki

7.  Dawid Kłusak

8. Eryk Nawój

9. Mateusz Wrzosek

10. Daniel Piotrowski

 

Top 15 Kategoria MINI - MŁODZIK

1. Filip Katra

2. Jakub Buch

3. Szymon Oracz

4. Nataniel Piotrowski

5. Lena Habel

6. Mikołaj Skórka

7. Piotr Nykiel

8. Ksawery Łanocha

9. Emilia Kłusak

10. Gabrysia Padło

 

30.07.2018
Twój komentarz:
Ankieta
| | | |