„Małopolska Tour” w Tarnowie

 Kolejna edycja „Małopolska Tour” rozpocznie się w Tarnowie 5 sierpnia. Impreza skierowana jest do amatorów kolarstwa, którzy będą mogli wybrać jedną z czterech tras rowerowych – od sześciu do 36 kilometrów. Osobno rozegrane zostaną również zawody dla dzieci.  Wstęp wolny.

 

Marszałek Województwa Małopolskiego zaprasza na kolejną edycję „Małopolska Tour”, imprezy będącej – podobnie jak Rodzinne Rajdy Rowerowe – świętem rowerzystów, pasjonatów i amatorów dwóch kółek.

Podczas tegorocznej edycji zaplanowano zawody sportowe, zabawy dla najmłodszych, atrakcyjne pokazy rowerowe oraz pikniki w urokliwych zakątkach Małopolski. Skierowane są one zarówno do osób uprawiających kolarstwo zawodowo i amatorsko, jak i do tych, którzy rower traktują jako formę wypoczynku, środek transportu oraz okazję do poznawania i odkrywania uroków bliższej i nieco dalszej okolicy.

W ramach projektu „Małopolska Tour 2018” zostaną zorganizowane cztery rajdy. Pierwszy z nich będzie miał miejsce w niedzielę 5 sierpnia w Tarnowie, kolejne odbędą się w: Nowym Targu (19 sierpnia), Starym Sączu (26 sierpnia) oraz Oświęcimiu (9 września).

Biuro tarnowskich zawodów mieścić będzie się na parkingu przy Parku Strzeleckim (ul. Romanowicza). Tam w godzinach od 10.00 do 11.45 dokonywać będzie można zgłoszeń do rajdu, którego uczestnicy wyruszą na trasy w samo południe.

Będą oni mogli wybrać jedną z czterech tras: MAXI (36 km), MIDI (28 km), MINI (17 km) oraz MINI-2 (6 km). Startujący otrzymają pakiet startowy (ich liczba jest ograniczona), w skład, którego wchodzą koszulka, numer startowy, mapka, posiłek oraz woda.

Od godziny 14. 00, przez trzy kwadranse w biurze rajdu przyjmowane będą natomiast zapisy do rozpoczynających się o 15.00 zawodów dla dzieci.

Od godziny 12.00 do 20.00 dostępne będą również liczne atrakcje, m.in: pokazy dirt jumpingu, ekstremalny tor rowerowy (pumptrack), akademia bezpiecznego rowerzysty, ewolucje na ogromnych bicyklach, rowerowe spektakle teatralne, kącik dla dzieci, serwisy rowerowe, wypożyczalnia rowerów.

O godzinie 18.00 rozpocznie się natomiast koncert, podczas którego zagrają O.S.T.R. oraz Łąki Łan. Wstęp jest wolny.

03.08.2018
Twój komentarz:
Ankieta
| | | |