Dożynki Gminy Tarnów 2018

 Już w najbliższy weekend 11 i 12 sierpnia Gmina Tarnów zaprasza na jedno z największych wydarzeń kulturalnych w całym regionie - Dożynki Gminy Tarnów. Gwiazdą wieczoru będzie Lady Pank. Na muzycznej scenie pojawią się również gwiazda disco polo Kordian oraz z góralskim folklorem Kapela Pieczarki. Organizatorzy jak zawsze przygotowali moc atrakcji z tradycyjnymi obrzędami, darmowym poczęstunkiem i wesołym miasteczkiem na czele.

 

Dwudniowe świętowanie na stadionie w Zbylitowskiej Górze to dziękczynna modlitwa, ludowe obrzędy, swojskie jadło i przede wszystkim moc atrakcji dla każdego.

Dożynki rozpoczną się już w sobotę. Na przybywających czeka w ten dzień dożynkowy festyn, na którym zagrają kapele ludowe. Gwiazdą wieczoru będzie Kapela Pieczarki, a ze sceny popłyną nuty góralskiego folku. Pierwszy dzień dożynek zakończy zabawa taneczna.

Główne świętowanie rozpocznie się w niedzielę polową mszą świętą, po której będą tradycyjne obrzędy i konkurs wieńca dożynkowego. Wszyscy będą mogli również za darmo skosztować dziczyzny, bigosu, wiejskich wyrobów i wędlin oraz tradycyjnych ciast. Na wszystkich przybywających będzie czekała moc stoisk wystawienniczych czy loteria fantowa z cennymi nagrodami. Nie tylko najmłodszych zaprasza zaś już od 11 sierpnia wesołe miasteczko.

Dożynkowa niedziela to również duże święto muzyczne. Na góralskie nuty z rytmami disco zaprosi Kordian ze swoją „Dziewczyną z gór”. Następnie usłyszymy „Zawsze tam, gdzie Ty”, czyli łączący pokolenia Lady Pank i ich największe przeboje – „Tacy sami”, „Na co komu dziś”, „Mniej niż zero”.

- Serdecznie zapraszamy wszystkich mieszkańców regionu do świętowania dożynek z gminą Tarnów. Przygotowaliśmy niezwykle atrakcyjny program, i co najważniejsze zarówno wstęp jak i większość atrakcji, dzięki wsparciu sponsorów jest darmowa – zachęca do uczestnictwa w dożynkach Anna Pieczarka dyrektor Centrum Kultury i Bibliotek Gminy Tarnów.

09.08.2018
Twój komentarz:
Ankieta
| | | |