„Trzy siostry” na scenie Solskiego

9 listopada o godzinie 18.00. na dużej scenie tarnowskiego teatru zaprezentowany zostanie spektakl „Trzy siostry” na podstawie sztuki Antoniego Czechowa, w wykonaniu aktorów Teatru im. Adama Mickiewicza w Częstochowie. W roli Czebutykina tarnowska publiczność będzie miała okazję obejrzeć Piotra Machalicę.

Trzy siostry: Irina, Masza i Olga żyją w małym miasteczku i marzą o podróży do Moskwy, która jest dla nich wspomnieniem z przeszłości, miastem magicznym, symbolem lepszego życia. Najważniejsze jest jednak to, co dzieje między bohaterami, ich wzajemne relacje i napięcia – tak w największym skrócie streścić można fabułę „Trzech sióstr” Antoniego Czechowa. "Trzy siostry" w reżyserii Julii Wernio pokaże w Tarnowie 9 listopada o godzinie 18.00 Teatr im. A. Mickiewicza w Częstochowie.
Tekst sztuki powstał w roku 1900, na cztery lata przed śmiercią autora. Premiera „Trzech sióstr” odbyła się w roku następnym w Moskwie. W wizerunkach bohaterów przedstawił Czechow treści ponadczasowe. W każdym miejscu i czasie zdarza się ludziom przeżywać dramat straconych złudzeń.

Teatr im. Adama Mickiewicza w Częstochowie,
Antoni Czechow – „Trzy siostry”
reżyseria - Julia Wernio, scenografia - Elżbieta Wernio, muzyka - Piotr Salaber, choreografia - Tomasz Borkowski
Obsada: Irina – Katarzyna Mazurek, Masza - Agata Ochota-Hutyra, Olga - Małgorzata Marciniak, Natasza - Teresa Dzielska, Andrzej – Maciej Półtorak, Czebutkin – Piotr Machalica, Wierszynin - Adam Hutyra, Tuzenbach - Sebastian Banaszczyk, Solony - Waldemar Cudzik, Fierapont - Andrzej Iwiński, Anfisa - Czesława Monczka, Kułygin - Antoni Rot, Rode - Robert Rutkowski, Fiedotik - Bartosz Kope.
05.11.2008
Twój komentarz:
Ankieta
Czy zaszczepisz się przeciwko COVID-19?
| | | |