Najlepsi z najlepszych

 W tym roku do małopolskich NGO po raz trzynasty trafią Kryształy Soli. To nagroda przyznawana przez samorząd województwa za wyjątkowe dokonania organizacji pozarządowych. Zgłoszenia przyjmowane są do 28 wrześnie. W tym roku Województwo Małopolskie nagrodzi też osoby, które dzielą swoje życie z innymi ludźmi. To właśnie nagroda Amicus Hominum. Zgłoszenia kandydatów do nagrody są przyjmowane do 15 października.

 

- Organizacje pozarządowe oraz lokalni działacze społeczni od lat udowadniają, że praca na rzecz innych ma ogromny sens. W tym roku po raz kolejny pojawia się szansa, aby docenić najbardziej aktywne instytucje oraz osoby i podziękować za ich codzienny wysiłek oraz zaangażowanie na rzecz innych – mówi Grzegorz Lipiec, odpowiedzialny w zarządzie województwa za sprawy trzeciego sektora.

W tym roku do małopolskich NGO już po raz trzynasty trafią Kryształy Soli. To nagroda przyznawana przez samorząd województwa od 14 lat, za wyjątkowe dokonania organizacji pozarządowych. To do nich nawiązuje też nazwa nagrody, bo to właśnie one są „solą małopolskiej ziemi”, czyli wyjątkowymi instytucjami, w których pracują jeszcze bardziej wyjątkowi i godni naśladowania ludzie. Zgłoszenia są przyjmowane tylko do 28 września.

W tym roku tytuły zostaną przyznane w kategoriach: „Polityka Społeczna”, „Zdrowie oraz Działalność na Rzecz Osób Niepełnosprawnych”, „Kultura, Dziedzictwo Narodowe, Tożsamość Regionalna”, „Edukacja, Nauka, Społeczeństwo Obywatelskie”, „Sport, Turystyka, Środowisko, Ekologia”, „Gospodarka i Zrównoważony Rozwój”.

Oprócz nagrody Grand Prix, do laureata której trafi też pięć tysięcy złotych ufundowane przez Małopolską Agencję Rozwoju Regionalnego SA, zostaną przyznane wyróżnienia. W tym roku po raz szósty laureata wybiorą też internauci w plebiscycie on-line.

W tym roku Województwo Małopolskie nagrodzi również osoby, które dzielą swoje życie z innymi ludźmi. Nagroda Amicus Hominum od 2006 roku trafia do osób prywatnych, które poświęcają się wielkiej sprawie, jaką jest pomaganie innym. - Działaniami zaangażowanych i doświadczonych „liderów pomagania” inspirują się jednak też coraz częściej ludzie młodzi. Dlatego w tegorocznej edycji nagrody Amicus Hominum po raz pierwszy docenimy nie tylko dorosłych, ale też młodych liderów, którzy angażują się w wyjątkowe inicjatywy, w tym wolontariat – dodaje Grzegorz Lipiec.

Zgłoszenia kandydatów do nagrody Amicus Hominum są przyjmowane do 15 października. W sumie w tym roku zostaną wyróżnieni liderzy w pięciu kategoriach:

„Polityka Społeczna i Prorodzinna, Pomoc Niepełnosprawnym”, „Promocja i Ochrona Zdrowia”, „Sport i Edukacja”, „Działalność Filantropijna”, „Inicjatywa Młodych”.

 

10.08.2018
Twój komentarz:
Ankieta
| | | |