Efektowna wygrana Unii

Piłkarze Unii Tarnów pokonali na wyjeździe przedostatnią w tabeli Lubrzankę Kajetanów 3:1. Choć początek meczu zapowiadał powtórkę z zeszłego sezonu, kiedy Unia przegrała, tym razem tarnowianie odrobili stratę, po bramkach Saratowicza, Rodaka i Kucharzyka zainkasowali trzy punkty na wyjeździe. Unia zajmuje w tabeli szóste miejsce, tracąc do lidera pięć punktów,. W następnej kolejce rywalem tarnowian będzie zajmujący 15 lokatę Kmita Zabierzów.

Po kwadransie meczu w Kajetanowie Unia przegrywała z Lubrzanką 0:1 i wydawało się, że tarnowianie ponownie mogą ulec jednemu ze słabszych zespołów w lidze. Tym razem jednak piłkarze Unii uporządkowali grę, przejęli inicjatywę i już przed przerwą objęli prowadzenie. Najpierw Rodak doprowadził do wyrównania, a w kilka minut później piłka po uderzeniu Saratowicza odbiła się od nóg obrońcy i przelobowała wysuniętego bramkarza gospodarzy.

Przez całą drugą połowę tarnowianie posiadali przewagę, mogli zdobyć kolejne bramki, ale sztuka ta udał się dopiero w ostatniej minucie Kucharzykowi.

Tarnowianie zajmują w tabeli szóstą lokatę, tracąc do Hutnika Kraków pięć punktów. W kolejnym spotkaniu Unia znów będzie miała szansę powiększyć dorobek punktowy, podejmując na własnym boisku zajmującego 15 miejsce w tabeli Kmitę Zabierzów.

Lubrzanka Kajetanów – Unia Tarnów 1:3 (1:2)
Bramki: M. Bracha (15 min.) - Rodak (31 min.), Saratowicz (36 min.), Kucharzyk (89 min.)
Żółte kartki: Cedro, Supierz - Bartkowski, Saratowicz, Ocłoń
Unia: Lisak - Łapuszek, Bartkowski, Węgrzyn (82 min. Witek), Rodak, Kazik, Radliński, Ocłoń (65 min. Bomba), Pietrucha, Saratowicz (46 min. Drozdowicz), Nytko (55 min. Kucharzyk).
Sędziował: M. Łosiak (Skarżysko – Kamienna), widzów 100