Podział punktów w Niecieczy

W meczu 5. kolejki Fortuna 1 Liga Bruk-Bet Termalica Nieciecza podzieliła się punktami z Sandecją Nowy Sącz. Spotkanie zakończyło się wynikiem 1:1. Niecieczanie mają po tym remisie pięć punktów i zajmują w tabeli 15 miejsce. Kolejny mecz rozegrają w Suwałkach z Wigrami.

Mecz dwóch małopolskich drużyn, które w poprzednim sezonie rywalizowały w ekstraklasie, zakończył się sprawiedliwym podziałem punktów.
Najpierw w 12 min po dośrodkowaniu z rzutu wolnego Florina Purece i uderzeniu głową Rafała Grzelaka piłka trafiła w poprzeczkę. Kolejne szanse mieli Miković i Gergel, ale ich strzały bronił bramkarz Sandecji.
Gospodarze osiągnęli cel w 29 minuty. Po dośrodkowaniu Martina Mikovica z najbliższej odległości bramkarza gości pokonał Vladislavs Gutkovskis.

Tuż przed przerwą po faulu w środkowej strefie boiska na Bartłomieju Kasprzaku czerwoną kartkę zobaczył Grzelak. W efekcie grający z przewagą jednego zawodnika sądeczanie ruszyli do ataku i byli aktywniejsi w ofensywie.
Wyrównującego gola goście zdobyli w 58 minucie. Jego strzelcem, po świetnym uderzeniu z dystansu był, Maciej Małkowski.

Sandecja do końca spotkania dążyli do zdobycia zwycięskiego gola, była jednak nieskuteczna pod bramką niecieczan i wynik nie uległ już zmianie.
Termalica ma po pięciu meczach pięć punktów i zajmuje w tabeli 15 miejsce. Następne spotkanie niecieczanie zagrają z sąsiadem w tabeli, zajmującym 14 miejsce, Wigrami Suwałki.

Bruk-Bet Termalica Nieciecza - Sandecja Nowy Sącz 1:1 (1:0)

Bramki: Gutkovskis (28 min.) - Małkowski (58 min).

Żółte kartki: Szymonowicz - Chmiel, Klichowicz, Flaszka, czerwona kartka: Grzelak (za faul)

Bruk-Bet: Gostomski - Sadzawicki, KupczakSzarek, Grzelak, Gergel, Szymonowicz (85 min. Jovanović), Purece (46 min. Słaby), Miković, Śpiączka, Gutkovskis (74 min. Kiełb)

Sędziował: K. Kiełczewski (Białystok), widzów 2 093