Rehabilitacja domowa od ręki

 Dużym zainteresowaniem cieszy się, prowadzona poza kolejnością, rehabilitacja domowa dla osób posiadających orzeczenie o znacznym stopniu niepełnosprawności. Prowadzące rehabilitację Centrum Zdrowia Tuchów zatrudniło dodatkowych fizjoterapeutów, a świadczenia wykonywane są w Tarnowie i okolicach miasta oraz w rejonie Szerzyn i Tuchowa.

 

Ogromne zainteresowanie towarzyszy zapisom osób z orzeczeniem o znacznym stopniu niepełnosprawności na rehabilitację domową realizowaną poza kolejnością. Centrum Zdrowia Tuchów do udzielania tych świadczeń zatrudniło dodatkowo pięciu fizjoterapeutów. Zabiegi,

według nowych zasad, są wykonywane w domach w samym Tarnowie i okolicach miasta, a także w rejonie Szerzyn i Tuchowa. Ponadto w placówkach ambulatoryjnych w tych miejscowościach oraz dodatkowo w Wierzchosławicach, osobom z tej grupy praktycznie od ręki udzielane są nielimitowane świadczenia opieki zdrowotnej. Prócz osób posiadających ważne orzeczenie o niepełnosprawności w stopniu znacznym, do zabiegów w przyspieszonym trybie są uprawnione m.in. osoby, które przed 1998 rokiem uzyskały tzw. I grupę inwalidzką oraz pacjenci, którzy nie mogą dotrzeć do placówek rehabilitacyjnych np. z powodu przebytej operacji.Skierowanie może wystawić zarówno lekarz POZ, jak i specjalista. Warunkiem jest umieszczenie na skierowaniu adnotacji „rehabilitacja domowa”. Zabiegi są realizowane dzień po dniu, w cyklu dziesięciodniowym. Są nielimitowane, co oznacza, że już w momencie zakończenia jednego cyklu - jeśli są ku temu przesłanki medyczne - można rozpoczynać kolejny. Aby umówić się na konsultację fizjoterapeutyczną lub do poradni rehabilitacyjnej bez kolejki, trzeba przedstawić orzeczenie, skierowanie i dokumentację medyczną.  W Tarnowie osoby zainteresowane mogą telefonować pod numer  696 248 266 lub zgłaszać się przy ulicy Szujskiego 66/206. W okolicach Szerzyn zgłoszenia przyjmowane są pod numerem 14 651 73 94, w Tuchowie należy telefonować pod numer 14 652 55 03. Przyjmowanie zgłoszeń na zabiegi wykonywane w Ośrodku Dziennym Rehabilitacji w Wierzchosławicach odbywa się pod numerem telefonu 14 652 29 61.

 

20.08.2018
Twój komentarz:
Ankieta
| | | |