Rok na odwyku

 

 „Rok na odwyku” to poruszająca kronika z pobytu w zamkniętym zakładzie odwykowym, z całą paletą towarzyszących temu emocji, nastrojów i dysfunkcji. Na spotkanie z autorką, Katarzyną Nowak, której udało się zerwać z uzależnieniem i odzyskać chęć do życia, zaprasza 11 września Miejska Biblioteka Publiczna w Tarnowie.

 

Na wieczór, który będzie nie tylko spotkaniem promocyjnym nowej pozycji Wydawnictwa Literackiego – „Rok na odwyku” Katarzyny Nowak, ale przede wszystkim szczerym, wzruszającym i mocnym spotkaniem z autorką i jej skomplikowanym życiem zaprasza Miejska Biblioteka Publiczna w Tarnowie. Spotkanie, które poprowadzi Marta Półtorak, odbędzie się 11 września o godzinie 18.00 w siedzibie biblioteki przy ulicy Krakowskiej 4. Książka „Rok na odwyku” to poruszająca kronika z rocznego pobytu w zamkniętym zakładzie odwykowym. Katarzyna Nowak, pisarka i dziennikarka, szczerze i wprost mówi o 18 latach swojego uzależnienia od alkoholu, narkotyków, środków nasennych i o swojej dysfunkcyjnej, choć kochającej się rodzinie. Ostatecznie udaje się jej odzyskać chęć do życia i zerwać z uzależnieniem.

Katarzyna T. Nowak (ur. 13 lutego 1964 w Krakowie) – polska dziennikarka i pisarka. Jest córką Doroty Terakowskiej i Andrzeja Nowaka, siostrą Małgorzaty Szumowskiej i Wojciecha Szumowskiego. Dwukrotnie musiała zmieniać liceum z powodu udziału w proteście uczniowskim w 1980 roku. Studiowała religioznawstwo na Uniwersytecie Jagiellońskim, na trzecim roku zrezygnowała ze studiów i wyjechała do Chicago. Po powrocie do kraju, w 1990 roku, zaczęła pisać artykuły do „Gazety Krakowskiej”. Współpracowała także z czasopismami „Przekrój” (od 1995), „Życie”, a także „Twój Styl” ( od 2000).

Po śmierci matki, w 2004, porzuciła dziennikarstwo i rozpoczęła karierę literacką

10.09.2018
Twój komentarz:
Ankieta
Czy popierasz zapowiadany strajk nauczycieli?
| | | |