Za horyzont domu – tajemnice Majów

 O wierzeniach i życiu codziennym Majów oraz tajemniczym upadku najbardziej rozwiniętej cywilizacji Ameryki Środkowej opowiedzą w Centrum Sztuki Mościce Alicja Kubiak i Jan Kurzela. Spotkanie z podróżnikami odbędzie się 14 września w ramach cyklu „Za horyzont domu”.

 

Na spotkanie z cyklu „Za horyzont domu” Majowie - upadek cywilizacji, zaprasza 14 września o godzinie 19.00 Centrum Sztuki Mościce. Gośćmi spotkania będą Dos Gringos czyli Alicja Kubiak i Jan Kurzela - podróżnicy, autorzy książek i  artykułów podróżniczych.

Starożytni Majowie byli najbardziej rozwiniętą cywilizacją Ameryki Środkowej. Ich osiągnięcia i umiejętności do dzisiaj zadziwiają naukowców. Stworzony przez nich kalendarz uznaje się za najdokładniejszy na świecie.

Jak to się stało, że naród o tak ogromnej wiedzy i umiejętnościach nie przetrwał, mało tego wydaje się, że porzucił swoje miasta z dnia na dzień? To i inne wydarzenia zaintrygowały parę podróżników  na tyle, że postanowili dokładnie przyjrzeć się ich cywilizacji, życiu codziennemu i wierzeniom. Przy okazji chcieli poznać też ich potomków i zobaczyć jak żyją Majowie współcześni.

Para gdańskich podróżników od ponad 16 lat podróżuje po świecie. Zawsze starają się to robić offroad. Interesują ich ginące kultury oraz bogactwo natury, dlatego wybieraj miejsca mało uczęszczane przez turystów. Ona - filolog angielski, on - absolwent prawa. Podróżują, aby zrozumieć świat, a potem o nim opowiadać. Autorzy książek podróżniczych i licznych artykułów o tej samej tematyce. Bilet wstępu na spotkanie kosztuje 15 złotych. Sprzedaż biletów prowadzi kasa CSM, można je także nabywać drogą on-line, za pośrednictwem strony www.csm.tarnow.pl

13.09.2018
Twój komentarz:
Ankieta
Czy popierasz zapowiadany strajk nauczycieli?
| | | |