Beksińscy: portret podwójny

 W piątek, 14 września o godzinie 16.00 w Dyskusyjnym Klubie Książki  wystąpi Magdalena Grzebałkowska. Tematem spotkania będzie książka „Beksińscy: portret podwójny”. Spotkanie odbędzie się w galerii na dworcu kolejowym, na wystawie „Plażowicze” Róży Litwy. Wstęp wolny

 

Miejska Biblioteka Publiczna im. J. Słowackiego w Tarnowie i Biuro Wystaw Artystycznych w Tarnowie zapraszają 14 września o godzinie 16.00 na Dyskusyjny Klub Książki, którego tematem będzie książka - portret jednego z najbardziej znanych współczesnych polskich malarzy Zdzisława Beksińskiego.

Spotkanie odbędzie się w galerii na dworcu kolejowym, na wystawie „Plażowicze” Róży Litwy. Wstęp wolny.

Zdzisław Beksiński (ur. 1929 w Sanoku, zm. 2005 w Warszawie) - fotograf, grafik, malarz. Stworzył charakterystyczny surrealistyczno-ekspresjonistyczny styl. W 2016 roku w Nowohuckim Centrum Kultury w Krakowie została otwarta Galeria Zdzisława Beksińskiego, trzecia w Polsce (po Sanoku i Częstochowie) stała wystawa prac artysty. Ojciec znanego dziennikarza muzycznego Tomasza Beksińskiego.

Róża Litwa (ur. 1982) w 2008 roku uzyskała dyplom na Wydziale Malarstwa warszawskiej ASP (pracownia prof. Jarosława Modzelewskiego). W 2011 roku otrzymała nagrodę Fundacji Vordemberge–Gildewart. Inspiruje się literaturą, m.in. książkami Fiodora Dostojewskiego, Stanisława Lema, Michela Houellebecqa.

 

13.09.2018
Twój komentarz:
Ankieta
Czy popierasz zapowiadany strajk nauczycieli?
| | | |