Opowieści z dziejów Tarnowa

 „Pomsta – Opowieści z dziejów miasta Tarnowa”, to kryminał osadzony w staropolskim Tarnowie, najnowsza książka Krystiana Janika. Na spotkanie z autorem zaprasza do Ratusza Muzeum Okręgowe w Tarnowie 15 wrześnie o 16.30. Wstęp wolny.

 

Tarnowskie Muzeum Okręgowe zaprasza 15 wrześnie o 16.30 do Ratusza na spotkanie z pisarzem Krystianem Janikiem, autorem książki „Pomsta – Opowieści z dziejów miasta Tarnowa”, której patronem jest Muzeum Okręgowe w Tarnowie. Wstęp jest bezpłatny.

Podczas spotkania będzie możliwość bezpośredniej rozmowy z autorem oraz zakupu egzemplarza książki wraz z autografem pisarza.

- Kryminały noir, kryminały retro, a co powiecie na kryminał staropolski? Barokowy, mroczny i niesamowity suspens nieustannie zaskakuje i intryguje, wciąga czytelnika w niecodzienne śledztwo. Polecam wszystkim tym, którzy szukają wirtuozerskich historii zapadających w pamięć – napisała o „tarnowskiej” powieści Katarzyna Pessel na takijestswiat.blogspot.com.

Krystian Janik, urodził się 1989. Poeta, prozaik, z wykształcenia filolog polski. Autor dwóch tomów poetyckich – „Liturgia godzin” (2014) i „Księga trzewi” (2017) oraz opowieści kryminalnych podszytych grozą, które w czasach Dostojewskiego nazywano „opowieściami niesamowitymi”. Zwolennik filozofii nietzscheańskiej i myśli Emila Ciorana.

13.09.2018
Twój komentarz:
Ankieta
Czy popierasz zapowiadany strajk nauczycieli?
| | | |