Malarstwo Wiesławy Stefańskiej

 Tarnowskie muzeum zaprasza na kolejne spotkanie z regionalną twórczością malarską. W ramach cyklu „Tarnowscy Artyści w Galerii Muzealnej”, 17 września, w poniedziałek, zaprezentowana zostanie wystawa Wiesławy Stefańskiej „Malarstwo”. Wernisaż odbędzie się o godzinie 18.00 w siedzibie Muzeum Okręgowego w Tarnowie przy Rynku 3. Wstęp wolny.

 

Wiesława Stefańska jest absolwentką Liceum Plastycznego w Tarnowie oraz wydziału Konserwacji Dzieł Sztuki Akademii Sztuk Pięknych w Krakowie, członkinią ZPAP. Mieszka w Krakowie, gdzie pracuje jako konserwator zabytków, realizując równolegle swoją drugą pasję, którą jest malarstwo.

Tworzy obrazy głównie w technice olejnej, maluje barwną, zróżnicowaną plamą, często kolory kontrastują między sobą. Na płótnie pokazuje sceny zaobserwowane i sfotografowane podczas podróży po całym świecie, a odbywa je często. Są to chwile zatrzymane w czasie, ukazujące  piękno otaczającego świata, jego harmonię i ład. To przede wszystkim pejzaże, choć maluje również martwe natury, a w szczególności kwiaty oraz obrazy o tematyce sakralnej.

Na wystawie w muzeum, 17 września o godzinie 18.00, zostanie zaprezentowanych 30 obrazów namalowanych w ostatnich latach techniką olejną. Będą to głównie pejzaże przedstawiające widoki z Hiszpanii, Włoch, Francji i Polski oraz martwe natury prezentujące barwne kwiaty w wazonach, owoce i przedmioty na tle różnokolorowych draperii lub okna.

Wystawa czynna będzie do 7 października, kuratorem jest Bożena Szczupak.

Cykl „Tarnowscy Artyści w Galerii Muzealnej” realizowany jest przez Muzeum Okręgowe w Tarnowie od 2010 roku. Ma on na celu prezentację twórczości artystów mieszkających lub pochodzących z Tarnowa. Od 2013 roku wystawy w ramach cyklu prezentowane są w tzw. „Piwnicy pod Trójką” – w nowej siedzibie muzeum przy Rynku 3.

16.09.2018
Twój komentarz:
Ankieta
| | | |