Mobilne muzeum odwiedzi Zakliczyn

 W dniach 24 i 25 września na Rynku w Zakliczynie pojawi się Mobilne Muzeum Multimedialne, które zostało przygotowana z inicjatywy Prezydenta RP Andrzeja Dudy z okazji Narodowych Obchodów Stulecia Odzyskania Niepodległości Rzeczypospolitej Polskiej. Uroczystego otwarcia wystawy dokona Minister Wojciech Kolarski, podsekretarz stanu w Kancelarii Prezydenta RP.

 

W dniach 24 i 25 września na Rynku w Zakliczynie pojawi się Mobilne Muzeum Multimedialne, które zostało przygotowana z inicjatywy Prezydenta RP Andrzeja Dudy z okazji Narodowych Obchodów Stulecia Odzyskania Niepodległości Rzeczypospolitej Polskiej.

Zakliczyn jest jednym z 56 miast Polski, do którego trafi ekspozycja. W poniedziałek 24 września wystawa będzie czynna w godzinach 12.00-18.00, a we wtorek 25 września od 10.00 do 16.00.

Bezpłatną wystawę mogą zwiedzać osoby indywidualne, rodziny, klasy szkolne i inne grupy zorganizowane. Multimedialny przekaz inspiruje też do późniejszego zdobywania i poszerzania wiedzy z zakresu ważnych wydarzeń, które przyczyniły się do odzyskania niepodległości przez Polskę. Dopełnieniem ekspozycji jest plenerowa gra planszowa, której uczestnicy wcielają się w rolę reporterów odkrywających ciekawe i ważne aspekty życia w okresie dwudziestolecia międzywojennego. Zwiedzanie wystawy zajmuje około 20 minut, natomiast gra około 20-30 minut.

Muzeum korzysta z multimedialnych urządzeń najnowszej generacji. Dzięki nowoczesnym animacjom oraz interaktywnym aplikacjom, ukazującym setki archiwalnych fotografii, wyjątkowych filmów i starannie dobranych dokumentów, powstała fascynująca opowieść, która towarzyszy przez całą podróż po dziejach Rzeczypospolitej, przybliżając fenomen polskiej niepodległości.

To niezwykłe spotkanie historii z nowoczesnością urzeczywistnia się w mobilnym module, przystosowanym do zwiedzania w kilkudziesięciu miastach w Polsce.  Uroczystego otwarcia wystawyw Zakliczynie dokona minister Wojciech Kolarski, podsekretarz stanu w Kancelarii Prezydenta RP.

21.09.2018
Twój komentarz:
Ankieta
| | | |