Wygrana na inauguracją

Zwycięstwem  nad Uniwersytetem Radom 32:21 zakończyli inauguracyjny mecz I ligi piłkarze ręczni SPR PWSZ Tarnów. Kolejny mecz tarnowianie rozegrają w Końskich 29 września.

Gospodarze na początku osiągnęli trzybramkową przewagę (3:0), potem gra się wyrównała (6:5). Taki stan utrzymał się właściwie tylko przez pierwszy kwadrans. Potem drużyna z Tarnowa odskoczyła radomianom, do przerwy powiększając przewagę do pięciu trafień (14:9).

W drugiej części meczu to prowadzenie z minuty na minuty wzrastało. Po 38 minutach było już 20:13. Choć radomianie walczyli, to nie byli w stanie dorównać lepiej dysponowanemu rywalowi. W końcówce prowadzenie drużyny z Tarnowa wzrosło do 11 bramek (31:20) i taką też różnicą zakończył się ten mecz - 32:21.

Następny mecz tarnowianie rozegrają 29 września w Końskich, z tamtejszym SPR.

SPR PWSZ Tarnów – Uniwersytet Radom 32:21 (14:9)

Bramki: Drobiecki 4, Dutka 4, Kowalik 4, Nowak 4, Sanek 4, Wajda 4, Mogielnicki 3, Chadara 2, Jewuła1, Misiewicz1