Kultura dla seniora

 W pierwszy weekend jesieni, 28-30 września, rusza kolejna edycja ogólnopolskiej akcji pod hasłem „60+ Kultura”. W akcję włącza się także Muzeum Okręgowe w Tarnowie, zapraszając seniorów do swoich oddziałów  filii.

 

Projekt Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego „60+ Kultura” obejmuje swoim zasięgiem cały kraj, a jego adresatami są odbiorcy powyżej 60 roku życia.

Podczas jednego weekendu, 28 - 30 września, seniorzy mogą bezpłatnie lub za symboliczną kwotę skorzystać z oferty kin, muzeów,  teatrów, filharmonii i oper.

Muzeum Okręgowe w Tarnowie dołącza się do akcji, zapraszając seniorów w pierwszy jesienny weekend do oddziałów i filii w Tarnowie. Na zwiedzających czekać będą:

Siedziba , Rynek 3

Nieodpłatny wstęp na ekspozycję czasową „Sen o Niepodległej – Tarnów od austriackiego zaboru do Niepodległości” wraz z możliwością wykonania pamiątkowej kokardy niepodległościowej (niedziela)

Ratusz - Galeria Sztuki Dawnej, Rynek 1

Nieodpłatny wstęp na ekspozycję stałą „W kontuszu i przy szabli”, możliwość wejścia na wieżę ratuszową w promocyjnej cenie - 5 złotych

Muzeum Etnograficzne, ul. Krakowska 10

Nieodpłatny wstęp na wystawę stałą „Romowie. Historia, kultura” oraz wystawę czasową „W malowanej chacie Felicji Curyłowej”

Galeria „Panorama”, pl. Dworcowy 4

Nieodpłatny wstęp na wystawę stałą, prezentującą fragmenty „Panoramy Siedmiogrodzkiej” - wielkoformatowego płótna, przedstawiającego bitwę pod Sybinem, namalowanego przez grupę polskich i węgierskich malarzy pod kierunkiem Jana Styki

28.09.2018
Twój komentarz:
Ankieta
| | | |