Trzy punkty siatkarek

Na inaugurację rozgrywek I ligi siatkarek zawodniczki Grupy Azoty wygrały z Jokerem Świecie 3:1. Kluczowy dla wyniku spotkania był trzeci set, wygrany przez gospodynie na przewagi.

Zwycięstwem Grupy Azoty PWSZ Tarnów zakończył się inauguracyjny mecz ligowy z Jokerem Świecie.

Pierwszy set, po wyrównanym początku zakończył wygraną gości 25:22. W drugiej partii role się odwróciły. Od stanu 9:9 gospodynie zdobyły kilka punktów przewagi, prodziły 12:9, później 17:12 i już nie pozwoliły się dogonić, zwyciężając 25:20.

Najbardziej wyrównana była trzecia partia, zakończona wygrana tarnowianek na przewagi 26:24. W czwartej partii, jak się okazało ostatniej, wyrównana walka toczyła się do stanu 11:8, później dominowały gospodynie zwyciężając 25:15.

W następnym meczu tarnowianki zmierzą się na wyjeździe a AZS Politechnika Śląska Gliwice.

Grupa Azoty PWSZ Tarnów –  Joker Mekro Energoremont Świecie 3:1 (22:25, 25:20, 26:24, 25:14)

Grupa Azoty: Szabó, Pytel, Podlasek, Jurczyk, Bałdyga, Grzelak, Sikorska (libero) oraz: Grodzka, Gliniecka, Głaz, Sobczak, Mikołajewska