Tarnowianie na podium Kartingowych Mistrzostw Polski

 W dniach 29-30 września odbyła się druga odsłona Kartingowych Mistrzostw Polski. Zawodnicy rywalizowali o elitarne tytuły mistrzowskie na torze w Słomczynie. Na starcie zawodów stanęli również tarnowscy kierowcy, którzy wywalczyli medale.

Podczas Kartingowych Mistrzostw Polski w Słomczynie na starcie stanęli również członkowie klubu TTSK K-TEAM Tarnów działającego w Małopolskim Ośrodku Sportów Motorowych - Torze Speed Race Tarnów: Kajetan Gawron, Franciszek Liszka, Maciej Gładysz, Natalia Gładysz i Franciszek Belusiak.
Tegoroczne mistrzostwa zostały rozegrane w oparciu o dwie serie, w których zawodnicy rywalizowali sumie w ośmiu wyścigach o punkty. Najpierw zawodnicy spotkali się w Bydgoszczy, a drugą mistrzowską serię rozegrano w Słomczynie. Zwycięzcą zostawał kierowca, który zdobył najwięcej punktów w obydwu wyścigowych weekendach.  
W kategorii Mini Rok najlepiej spisał się Maciej Gładysz zajmując w klasyfikacji generalnej zawodów drugie miejsce, Kajetan Gawron zajął trzecie miejsce, a Natalia Gładysz dziewiąte. W klasyfikacji generalnej Kartingowych Mistrzostw Polski Maciej Gładysz zajął drugie miejsce, Kajetan Gawron czwarte, a Natalia Gładysz dziewiąte. Z kolei w klasyfikacji drużynowej KMP tarnowianie zdobyli pierwsze miejsce.
W kategorii Baby Rok Franciszek Liszka w klasyfikacji generalnej zawodów zajął szóste miejsce, a w klasyfikacji generalnej Mistrzostw czwarte.
W kategorii Micro Max Franciszek Belusiak zajął w klasyfikacji generalnej zawodów 16 miejsce, natomiast w klasyfikacji generalnej Mistrzostw 11 miejsce.

02.10.2018
Twój komentarz:
Ankieta
| | | |