Podsumowano „Tygiel Kultury”

5 listopada spotkaniem w foyer tarnowskiego teatru podsumowano drugą edycję „Tygla Kultury”, projektu realizowanego w Tarnowie przez tutejszy oddział Związku Polskich Artystów Plastyków. Obecni na finałowym spotkaniu widzowie mieli okazję obejrzeć film i wystawę fotografii przypominających o imprezach i wydarzeniach tegorocznego „Tygla” oraz wysłuchać koncertu w wykonaniu Bartłomieja Rojka i Sylwestra Malinowskiego.

Po raz drugi odbywał się w tym roku w Tarnowie „Tygiel Kultury”, projekt animowany i realizowany przez artystów zrzeszonych w Związku Polskich Artystów Plastyków. Na program tegorocznej edycji złożyły się m. in.: prezentacja plenerowa wielkoformatowych obrazów, wystawa „Europa maluje Tarnów”, spektakl plastyczny „Ciepło” teatru Aprapla Michała Poręby, performance Kennetha McBride’a, plenerowy wypał rzeźb w specjalnych piecach oraz prezentacja wykonanych w ten sposób prac w Urzędzie Miasta Tarnowa.
5 listopada w tarnowskim teatrze organizatorzy „Tygla Kultury” zaprosili publiczność na spotkanie podsumowujące tegoroczna imprezę. W foyer teatru widzowie mieli okazję obejrzeć film i wystawę fotografii przypominających o imprezach i wydarzeniach tegorocznego „Tygla” oraz wysłuchać koncertu w wykonaniu Bartłomieja Rojka i Sylwestra Malinowskiego.
Tegoroczny „Tygiel Kultury” mógł odbyć się dzięki pomocy mecenasów i sponsorów byli nimi: Urząd Miasta Tarnowa, Urząd Marszałkowski Województwa Małopolskiego, karpacki Operator Systemu Dystrybucyjnego i firma „Bruk – Bet”.
06.11.2008
Twój komentarz:
Ankieta
Czy zaszczepisz się przeciwko COVID-19?
| | | |