Muzyka dla smyka

 W niedzielę, 7 października, Biuro Wystaw Artystycznych w Tarnowie zaprasza do swojej siedziby na koncert „Muzyka dla smyka”. Propozycja skierowana jest do rodziców z dziećmi do lat trzech. Bilet rodzinny kosztuje 10 złotych.

 

W niedzielę, 7 października, o godzinie 9.45 i 11.00, Biuro Wystaw Artystycznych w Tarnowie zaprasza do swojej siedziby na koncert „Muzyka dla smyka”.

Celem projektu jest propagowanie teorii Edwina Eliasa Gordona, która pozwala profesjonalnie i efektywnie kierować edukacją muzyczną małego dziecka, by mogło twórczo posługiwać się językiem muzyki.

Koncerty tzw. gordonowskie to około trzydziestominutowe spotkania, w których bierze udział kilku muzyków śpiewających i grających. Muzyka przedstawiana na koncertach jest bardzo różnorodna – piosenki dziecięce, utwory rozrywkowe, latynoamerykańskie, trochę klasyki. Rodzice wraz z dziećmi współuczestniczą w  tworzeniu koncertu, siedzą na podłodze i aktywnie biorą udział śpiewając oraz rytmizując.

Koncert przeznaczony jest dla dzieci w wieku do lat 3 z rodzicami. Bilet rodzinny kosztuje 10,00 zł, na jego podstawie wstęp na jeden koncert ma jedna osoba dorosła z jednym lub kilkorgiem dzieci.Czas trwania koncerty wynosi 30 – 40 minut.

Liczba miejsc jest ograniczona, obowiązuje rezerwacja: edukacja@bwa.tarnow.pl, tel. 606146520. Obowiązkowe obuwie zmienne, mile widziane własne koce/karimaty

Zagrają: Krzysztof Kołodziejczyk (instrumenty klawiszowe), Bogdan Kołodziejczyk (bas, wiolonczela), Andrzej Król (trąbka) oraz uczniowie Zespołu Szkół Muzycznych w Tarnowie: kwartet saksofonowy w składzie: Laura Lasota (saksofon sopranowy), Anna Sikorska (saksofon altowy), Blanka Król (saksofon tenorowy), Agnieszka Marmol (saksofon barytonowy), zespół prowadzi Joanna Dołęga. Kolejnym uczestnikiem koncertu będzie zespół instrumentalny w składzie: Aleksander Skop (gitara), Oliwia Nykiel (gitara), Pola Pastuszko (flet), Natalia Chrobak (flet), Dawid Światek (instrumenty perkusyjne). Zespół prowadzi Monika Zębaty, która poprowadzi niedzielny koncert, a która pracuje w Zespole Szkół Muzycznych w Tarnowie i zajmuje się umuzykalnieniem niemowląt i małych dzieci wg teorii uczenia się muzyki Edwina E. Gordona. Posiada Certyfikat Polskiego Towarzystwa Edwina E. Gordona.

Koncert jest realizowany w ramach projektu „Bon kultury / Odkrywanie sztuki”, współfinansowany z budżetu Miasta Tarnowa.

06.10.2018
Twój komentarz:
Ankieta
| | | |