Podzielili się punktami

W derbowym spotkaniu Bruk-Bet Termalica Nieciecza zremisowała z Puszczą Niepołomice 2:2. Po 13 kolejkach spotkań niecieczanie zajmują 16 miejsce w tabeli l ligi, z dorobkiem 12 punktów. Następny mecz rozegrają 20 października w Krakowie z Garbarnią.

Mecz świetnie rozpoczął się dla gospodarzy. Pierwsza akcja dała im prowadzenie.  Gutkovskis wykorzystał nieporozumienie obrońców gości i trafił do siatki obok wybiegającego bramkarza. Napastnik Termaliki miał jednak pecha, zderzył się z brakarzem i po kilku minutach musiał opuścić boisko z powodu kontuzji.

Szybko stracona bramka nie zdeprymowała goście. W 25 minucie w słupek trafił Drzazga, a dobitka Czarnego ponownie trafił w słupek. Puszcza osiągnęła cel w 34 minucie. Niepilnowany w polu karnym Tomalski strzałem po ziemi w długi róg zdobył wyrównanie.

Końcówka pierwszej połowy znów należała do gospodarzy – w 44 min Gergel pociągnął do końcowej linii boiska, zagrał do Vilhjalmssona, który z najbliższej odległości skierował ją do siatki. W 58 minucie Drzazga w zamieszaniu podbramkowym zdobył gola dla gości. Walka z zwycięstwo trwała jednak do ostatnich sekund. W doliczonym czasie gry strzałem z dystansu w poprzeczkę trafił Tomalski, i była to najlepsza okazja Puszczy na osiągnięcie zwycięstwa.

Po 13 kolejkach spotkań niecieczanie zajmują 16 miejsce w tabeli z dorobkiem 12 punktów. Kolejny mecz rozegrają 20 października w Krakowie z Garbarnią.

Bruk-Bet Termalica Nieciecza - Puszcza Niepołomice 2:2 (1:1)

Bramki: Gutkovskis (1 min.), Vilhjalmsson (44 min) - Tomalski (34 min), Drzazga (58 min).

Zólte kartki: Jovanović - Mikołajczak

Bruk-Bet: Trela - Szeliga, Szarek, Putiwcew, Słaby, Kalisz, Jovanović, Purece (60 min. Misak), Szymonowicz, Gergel, Gutkovskis (6 min. Vilhjálmsson, 88 min. Kiełb)