W Tarnowie powstanie Regionalne Centrum Edukacji o Pamięci

 Jeśli wszystko pójdzie zgodnie z planem, do końca przyszłego roku powstanie w Tanowie Regionalne Centrum Edukacji o Pamięci. Inwestycja otrzymała unijne dofinansowanie z Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Małopolskiego. Umowę podpisali w poniedziałek 8 października wicemarszałek Stanisław Sorys i dyrektor Andrzej Szpunar.

 

Regionalne Centrum Edukacji o Pamięci to jeden z kilkudziesięciu unijnych projektów rewitalizacyjnych, które są obecnie realizowane na terenie Małopolski.

Regionalne Centrum Edukacji o Pamięci powstanie w Tarnowie w budynku dawnych koszar, tam, gdzie mieści się Izba Pamięci Światowego Związku Żołnierzy Armii Krajowej. Budynek zostanie przebudowany i nowocześnie zaaranżowany.

W części ekspozycyjnej mają znaleźć się informacje prezentujące m.in. historię ruchu oporu w regionie tarnowskim. – Głównym celem ekspozycji jest ukazanie aktywności tarnowian i mieszkańców regionu, ich zaangażowanie w działalność konspiracyjną i niepodległościową – mówi dyrektor muzeum Andrzej Szpunar. – Centrum Edukacji ma być miejscem nowoczesnym, dla którego cel muzealny jest tylko punktem wyjścia.

Koszt powstania nowej instytucji to blisko 2,6 mln zł, z czego ponad 1,5 mln stanowi dofinansowanie z budżetu unijnego.

08.10.2018
Twój komentarz:
Ankieta
| | | |