Udana inauguracja

Udanie zainaugurowały sezon drugoligowe koszykarki MKS Pałac Młodzieży Tarnów. W wyjazdowym meczu pierwszej kolejki tarnowianki zwyciężyły UKS Żak Nowy Sącz 90:50.

Udanie zainaugurowały sezon drugoligowe koszykarki MKS Pałac Młodzieży Tarnów. W konfrontacji z zespołem UKS Żak Nowy Sącz zwyciężyły 90:50.

Po pierwszej kwarcie sądeczanki mogły jeszcze mieć nadzieję na korzystny rezultat, przegrywały bowiem różnicą sześciu tylko punktów. Do przerwy przewaga Pałacu wzrosła jednak niemal trzykrotnie, do szatni oba zespoły zeszły bowiem przy prowadzeniu MKS PM 45:28.

Po trzydziestu minutach prowadziły już 63:34, aby ostatecznie zwyciężyć różnicą 40 punktów. Tarnowski szkoleniowiec, Paweł Michalik, dał szansę gry wszystkim dwunastu zawodniczkom, a każda z nich wpisała się do meczowego protokołu, zdobywając punkty.

W drugiej kolejce, tarnowianki czeka wyjazdowy mecz z Wisłą Can-Pack II Kraków, która w inauguracyjnym spotkaniu przegrała na wyjeździe 73-75 z MLKS MOS Rzeszów.

MKS PM Tarnów – UKS Żak Nowy Sącz 90:50 (21:15, 24:13, 18:6, 27:16)

MKS PM: Świętochowska 14, Kuraś 13, O. Węglarz 12, Malaga 10, Liszka 8, Wilk 8, Sajdak 6, J. Węglarz 6, Maksymowicz 5, Gołębiowska 4, Siedlik 2, W. Węglarz 2