„Piątka” liczy na pomoc

 Szkoła Podstawowa nr 5 im. Tadeusza Kościuszki w Tarnowie stanęła w szranki z setką innych placówek edukacyjnych z całej Polski. Cel jest jeden - wygrać tysiąc nowych książek, na które bez wygranej, szkoła nie może sobie pozwolić.

 

Tarnowska Szkoła Podstawowa nr 5 im. Tadeusza Kościuszki przystąpiła do programu „Tysiąc powodów by czytać”, w ramach którego uczniowie przygotowali plakat promujący czytelnictwo. Podobnego zadania podjęli się ich rówieśnicy z innych placówek z całej Polski. Teraz, w ramach drugiego etapu akcji, trwa głosowanie na poszczególne prace, które wyłoni zwycięzców. Dziesięć prac plastycznych z największą liczbą głosów wygra darmowe książki ufundowane przez Empik. Nauczyciele i uczniowie „Piątki” zdają sobie sprawę, że tysiąc nowych książek w szkolnej bibliotece to ogromny zastrzyk wiedzy i pomocy naukowych, na który w normalnych okolicznościach żadna placówka edukacyjna nie mogłaby sobie pozwolić.  
Zaangażowanie dzieci, ich rodziców oraz kadry pedagogicznej to jednak za mało. Aby mieć szansę na wygraną, zgromadzić trzeba jak największą liczbę głosów. Stąd apel do wszystkich mieszkańców Tarnowa o pomoc. Szkołę w zmaganiach o nowe książki wesprzeć można w bardzo prosty sposób – wystarczy, za pośrednictwem strony https://www.empik.com/biblioteki/zaglosuj?elementId=17995 oddać swój głos. Głosować można codziennie do 21 października.

 

09.10.2018
Twój komentarz:
Ankieta
| | | |