Rowerem po Tarnowie

 Sto rowerów dla dorosłych i dziesięć dla dzieci czeka na mieszkańców Tarnowa na dziesięciu samoobsługowych stacjach. Po zarejestrowaniu w systemie można je wypożyczać i do woli korzystać, przy czym pierwsze dwadzieścia minut wypożyczenia jest bezpłatne. W tym roku z rowerów miejskich korzystać będzie można do końca listopada.

 

Tarnowski Rower Miejski to wspólna propozycja Urzędu Miasta Tarnowa, Zarządu Dróg i Komunikacji w Tarnowie oraz firmy Nextbike Polska, największego w Polsce operatora systemów rowerów miejskich.

Do dyspozycji mieszkańców Tarnowa jest 100 standardowych rowerów oraz 10 rowerów dziecięcych, na których wygodnie mogą jeździć najmłodsi. - Konsekwentnie realizujemy projekt integracji transportu publicznego, dzięki czemu jesteśmy miastem przyjaznym nie tylko mieszkańcom, ale również środowisku. Tarnowski Rower Miejski jest tego doskonałym przykładem – mówi Roman Ciepiela, prezydent Tarnowa. Aby wypożyczyć rower należy zarejestrować się w systemie na stronie rower.tarnow.pl, przez aplikację mobilną Tarnowski Rower Miejski lub na terminalu. Należy zasilić też swoje konto kwotą co najmniej 10 złotych, z których będą finansowane przyszłe wypożyczenia. Pierwsze 20 minut każdego wypożyczenia jest bezpłatne, a dla użytkowników identyfikujących się E-kartą w wersji Premium, bezpłatny czas wyniesie pół godziny.

Rower można wypożyczyć wypisując na terminalu numer telefonu, kod PIN i numer wypożyczanego roweru. Można też przyłożyć E-kartę, która po wcześniejszym sparowaniu z kontem umożliwi identyfikację użytkownika i naliczenie zniżek, można również skorzystać z aplikacji mobilnej Tarnowskiego Roweru Miejskiego. - Tarnów to kolejne już miasto, które widzi w rowerze miejskim nie tylko narzędzie rekreacji, czy kolejną atrakcję turystyczną, ale przede wszystkim środek transportu. To podstawowa funkcja rowerów publicznych, które w całej Polsce są chętnie wykorzystywane przy codziennych dojazdach. Tarnowski Rower Miejski z pewnością przekona do tej formy komunikacji kolejnych mieszkańców, którzy zamienia fotele samochodowe na siodełka rowerowe – mówi Robert Lech, prezes Nextbike Polska. R

ower można wypożyczyć i oddać na dowolnej z 10 rozlokowanych w całym mieście stacji: Plac Jana Szczepanika, Plac Sobieskiego, Góra Św. Marcina, Osiedle Zielone, Krzyska – Szkoła, Park Strzelecki, Mościce – Kwiatkowskiego, Centrum Sztuki Mościce, Osiedle Koszyckie, Dworzec PKP. Mapa stacji, szczegółowe zasady korzystania oraz cennik, dostępne są na stronie internetowej rower.tarnow.pl oraz na terminalach stacji wypożyczeń. W

tym roku rowery będzie można wypożyczać do 30 listopada. Następny rowerowy sezon rozpocznie się 1 marca.

 

 


 

 

 

 

10.10.2018
Komentarze:
Zorro: 10.10.2018
Szkoda pieniędzy bo po zimie rowery pójdą na złom. Ale Ciepieli to nie obchodzi bo nie jego kasa. Ważne żeby wybory wygrać. Powinien jeszcze zaśpiewać i zatańczyć bo tylko to powinien robić bo resztę tylko umie pieprzyć
Hanna: 10.10.2018
Augustynski powinien swój rower pod blokiem na zimę zostawić a nie marnować pieniądze podatników.Ciepiela jest rozsądny inaczej.
alan: 12.10.2018
Brak bezpiecznych ścieżek rowerowych w Tarnowie, a te które istnieją funkcjonują kolizyjnie z ciągami pieszymi, niebezpiecznymi przewężeniami (np przy ul. Mościckiego za ul. Hodowlaną, albo przy ul. Romanowicza u zbiegu z al. Piaskową), są wysokie krawężniki - niebezpieczne w ciągu ścieżek, itd.
Twój komentarz:
Ankieta
| | | |