„Artyści Tarnowa. Generacja 2.1”

 W czwartek, 11 października, odbędzie się wernisaż wystawy „Artyści Tarnowa. Generacja 2.1”. Początek o godzinie 18.30. Wystawa będzie czynna w Tarnowie do 14 października.

 

„Artyści Tarnowa. Generacja 2.1” to projekt, prezentujący twórczość wybranych przedstawicieli najmłodszego pokolenia tarnowskich artystów, zarówno już docenionych - laureatów ogólnopolskich konkursów artystycznych, jak również tych, dla których jest to pierwsza ważniejsza prezentacja ich twórczości. Wernisaż wystawy odbędzie się 11 października w Biurze Wystaw Artystycznych przy ulicy Słowackiego 1 o godzinie 18.30.

Wystawa obfituje w interdyscyplinarne działania twórcze, chociaż jej dominantą jest przede wszystkim malarstwo. Nie brakuje również grafiki cyfrowej oraz warsztatowej, a obok nich pojawia się fotografia, rysunek, video-art, rzeźba oraz obiekty i instalacje. Prezentowana wystawa nie jest podyktowana żadnym kluczem tematycznym, a na jej całość składa się wielość form twórczości artystycznej, co sprawia, że projekt przeglądowo prezentuje trendy sztuki najnowszej.

Inspiracją dla projektu stała się cykliczna wystawa „Artyści z Krakowa”, realizowana przez Muzeum Sztuki Współczesnej w Krakowie – MOCAK, skupiająca się na, tworzonych przez artystyczne legendy miasta, prezentacjach najważniejszych tendencji w sztuce współczesnej powstających w Krakowie.

Na wystawie w Tarnowie prezentowane będą prace: Katarzyny Biedroń, Pawła Bartnika, Gabrieli Basty, Martyny Basty, Martyny Czech, Zofii Dziurawiec, Karoliny Jabłońskiej, Kamila Kotarby, Kamila Kukli, Roberta Kuty, Kacpra Kutrzuby, Katarzyny Legutko, Bernadety Marciniec, Patrycji Mikrut, Agnieszki Muchy-Pasterskiej, Karoliny Sroki, Mai Starakiewicz, Klaudii Szot, Magdaleny Tryby, Izabelli Wielgus oraz Pauliny Żmudy.

Wystawa czynna będzie do 14 października, tego dnia o godzinie 14.00 po wystawie oprowadzać będą artyści oraz jej kurator Łukasz Lucjusz Dubin. Wstęp na wernisaż i oprowadzanie wolny.

11.10.2018
Twój komentarz:
Ankieta
| | | |