Bieg Leliwitów

 W najbliższą sobotę, 13 października, odbędzie się XXVII Tarnowski Bieg Leliwitów. W tym roku bieg, nie dość, że nocny, to rozgrywany będzie na nowej trasie. Start o godzinie 19.30.

 

XXVII Tarnowski Bieg Leliwitów zaplanowany na 13 października, rozgrywany będzie w tym roku na nowej trasie i będzie  miał charakter nocny – start nastąpi o godzinie 19.30.

Zawodnicy startujący w biegu głównym rywalizować będą na dystansie 10 kilometrów – trzy okrążenia po 3,3 kilometra. Uczestnicy biegu towarzyszącego będą mieli natomiast do pokonania jedną rundę, czyli dystans 3.3 kilometra. Start i meta obu biegów usytuowane będą na ulicy Wałowej w okolicach Grobu Nieznanego Żołnierza. Trasa prowadzić będzie ulicami: Wałowa, Brama Pilzneńska, Żydowska, Piekarska, Kapitulna, pl. Katedralny, Rynek, Katedralna, Targowa, Wielkie Schody, Krótka, Pasaż Tertila, Rynek, Wekslarska, Bernardyńska, Ducha, św. Anny, Bema, Urszulańska, Krakowska, Wałowa.

Bieg odbędzie się bez względu na warunki atmosferyczne, a rywalizacja przebiegać będzie przy ograniczonym ruchu drogowym. Najlepsi biegacze w klasyfikacji generalnej oraz w poszczególnych kategoriach wiekowych, uhonorowani zostaną nagrodami rzeczowymi.

Organizatorem zawodów jest Stowarzyszenie Sportowe „Sokół – Tarnów”, a patronat nad biegiem objął prezydent Tarnowa, Roman Ciepiela.

11.10.2018
Twój komentarz:
Ankieta
| | | |