Jubileusz zamku w Dębie

 W sobotę, 20 października odbyły się uroczystości związane z 40. rocznicą utworzenia na zamku w Dębnie oddziału tarnowskiego Muzeum Okręgowego. Okolicznościowe listy gratulacyjne przesłali wicemarszałek Stanisław Sorys, prezydent Roman Ciepiela i poseł Władysław Kosiniak-Kamysz.

 

Uroczystości związane z 40. rocznicą utworzenia na zamku w Dębnie oddziału tarnowskiego Muzeum Okręgowego odbyły się 20 października. Wydarzenie rozpoczęło się o godzinie 12:00 w Sali Rycerskiej, prezentacją filmu o historii dębińskiego grodziska i zamku. Następnie dyrektor Andrzej Szpunar i kierownik oddziału Krystyna Gurgul oficjalnie przywitali wszystkich przybyłych. Kolejnym punktem programu było odczytanie listu gratulacyjnego od Stanisława Sorysa, Wicemarszałka Województwa Małopolskiego.

Wydarzeniem wieczoru było wręczenie odznak honorowych Województwa Małopolskiego „Polonia Minor” państwu Lidii Luchter-Krupińskiego (pierwsza kierownik oddziału, 1978-2008) i prof. Andrzejowi Krupińskiemu. To dzięki pracy państwa Krupińskich, zamek Dębnie odzyskał swój blask i jest obecnie określany muzealną perłą wschodniej Małopolski. Wzruszającym momentem uroczystości było pożegnanie wieloletniego pracownika oddziału w Dębnie, Antoniego Wróbla, który po ponad trzydziestu latach przeszedł na emeryturę.

Na zakończenie części oficjalnej odczytane zostały listy gratulacyjnej przesłane przez posła ziemi tarnowskiej Władysława Kosiniaka-Kamysza oraz prezydenta Tarnowa Romana Ciepielę. Następnie głos mogli zabrać zaproszeni goście, którzy także niezwykle ciepło wypowiadali się o oddziale i jego pracownikach.

Kolejnym elementem wydarzenia była część artystyczna, którą rozpoczął małopolski poeta Józef Baran. Po nim przed publicznością zaprezentowała się Kinga Rataj z zespołem.

22.10.2018
Twój komentarz:
Ankieta
Czy popierasz zapowiadany strajk nauczycieli?
| | | |