Bezpłatne zabiegi rehabilitacyjne

 Centrum Zdrowia Tuchów przygotowało propozycję bezpłatnych zabiegów rehabilitacyjnych które przeprowadzane będą podczas II Międzynarodowej Konferencji Naukowej pod hasłem „Człowiek w zdrowiu i chorobie – promocja zdrowia, pielęgnowanie i rehabilitacja”. Konferencja odbędzie się 26 i 27 października w Państwowej Wyższej Szkole Zawodowej w Tarnowie. Zabiegi  zaplanowano w pierwszym dniu konferencji. Już można się na nie rejestrować.

 

Podczas II Międzynarodowej Konferencji Naukowej pod hasłem „Człowiek w zdrowiu i chorobie – promocja zdrowia, pielęgnowanie i rehabilitacja”, która odbędzie się 26 i 27 października w Państwowej Wyższej Szkole Zawodowej w Tarnowie, Centrum Zdrowia Tuchów przygotowało propozycję bezpłatnych zabiegów rehabilitacyjnych. Na stanowiskach medycznych można będzie skorzystać z pakietu świadczeń, mających głównie działania relaksacyjne, a wykorzystywanych  także w rehabilitacji domowej. Jednym z nich jest klasyczny masaż kręgosłupa, pomagający rozluźnić napięte mięśnie i pozwalający ukoić nerwy. Ponadto wykonywane będą zabiegi laserem wysokoenergetycznym. Stymuluje on naturalne zdolności organizmu do regeneracji po urazach czy zabiegach chirurgicznych, ale poprawia też mikrokrążenie w tkankach. Jedna z sesji tematycznych konferencji, poświęcona będzie edukacji prozdrowotnej w trosce o jakość życia pacjenta. W ramach tego zagadnienia Centrum Zdrowia Tuchów zaprezentuje szczegóły szerokiego programu promocji badań kolonoskopowych „Szansa na zdrowie dla mieszkańców Małopolski”. W zakresie zagadnień związanych z wsparciem osób z obniżoną sprawnością                       w dążeniu do niezależności życiowej, zaprezentowane zostaną rezultaty holistycznej opieki nad osobami starszymi i niepełnosprawnymi w Dziennym Domu Opieki Medycznej w Wierzchosławicach.

Ponadto sesje poświęcone będą także pielęgnowaniu i rehabilitacji w chorobach wieku rozwojowego oraz aktywności fizycznej, jako niezbędnemu elementowi prawidłowego rozwoju i zdrowia.

W konferencji wezmą udział specjaliści nauk o zdrowiu, ale też lekarze, pielęgniarki, fizjoterapeuci i nauczyciele wychowania fizycznego. Centrum Zdrowia Tuchów już po raz kolejny jest partnerem spotkania, organizowanego przez Instytut Ochrony Zdrowia Państwowej Wyższej Szkoły Zawodowej. Świadczenia rehabilitacyjne zaplanowano w pierwszym dniu konferencji w godzinach od 10.00 do 17.00. Można się na nie rejestrować pod numerem telefonu  14 65 25 503.

 

 

24.10.2018
Twój komentarz:
Ankieta
| | | |