Dwa dni dyskusji medycznych w PWSZ w Tarnowie

 Państwowa Wyższa Szkoła Zawodowa w Tarnowie zaprasza do udziału w II Międzynarodowej Konferencji Naukowej pod hasłem „Człowiek w zdrowiu i chorobie – promocja zdrowia, pielęgnowanie i rehabilitacja”. Impreza organizowana przez Instytut Ochrony Zdrowia PWSZ odbędzie się w dniach 26-27 października. Pierwsza, międzynarodowa edycja Konferencji, która odbyła się dwa lata temu, stała na bardzo wysokim poziomie i spotkała się z dużym zainteresowaniem środowiska medycznego. Wcześniejsze cztery edycje miały zasięg ogólnopolski.

 

W dniach 26-27 października odbędzie się w Państwowej Wyższej Szkole Zawodowej w Tarnowie II edycja Międzynarodowej Konferencji Naukowej pod hasłem „Człowiek w zdrowiu i chorobie – promocja zdrowia, pielęgnowanie i rehabilitacja”. Bez względu na to, jak bardzo zmienia się świat, zdrowie człowieka pozostaje jedną z najwyższych wartości. Stanowi ono centrum zainteresowania lekarzy, pielęgniarek, fizjoterapeutów i nauczycieli wychowania fizycznego.

W każdej z tych profesji nadrzędnym celem jest dbałość o jakość życia oraz dążenie do wypracowania u pacjentów i podopiecznych przekonania o tym, że ich stan psychofizyczny w dużej mierze zależy od nich samych. - Profesjonalizm w pracy zawodowej wymaga od przedstawicieli wymienionych zawodów ciągłego rozwoju, twórczych poszukiwań, dyskusji i doskonalenia umiejętności praktycznych. Najlepszą ku temu okazją są spotkania naukowe. Mamy nadzieję, że dwudniowe spotkanie w murach naszej Uczelni umożliwi wymianę myśli, nawiązanie nowych kontaktów i rozpoczęcie kolejnych projektów badawczych w międzyośrodkowych zespołach mówi prof. dr hab. med. Jacek A. Pietrzyk, Przewodniczący Komitetu Naukowego Konferencji.

Podczas Konferencji organizatorzy zaplanowali ponad sto wystąpień, wykładów, prezentacji, dyskusji i pokazów. Wśród nich odnaleźć można ciekawie zapowiadające się sesje tematyczne, poświęcone m.in. „edukacji prozdrowotnej w trosce o jakość życia pacjenta”, „wsparciu osób z obniżoną sprawnością w dążeniu do niezależności życiowej”, „pielęgnowaniu i rehabilitacji w chorobach wieku rozwojowego”, czy też różnym aspektom aktywności fizycznej.

Wszelkie informacje dotyczące Konferencji, w tym szczegółowy program, można znaleźć pod adresem: konferencjaioz.pwsztar.edu.pl.

fot. archiwum PWSZ

24.10.2018
Twój komentarz:
Ankieta
| | | |