Wyjazdowa wygrana siatkarek

Siatkarki Grupy Azoty PWSZ Tarnów pokonały w wyjazdowym meczu ligowym zespół Uni Opole 3:1. Tarnowianki zajmują w tabeli I ligi szóste miejsce, kolejny mecz rozegrają na własnym parkiecie z zespołem Volley Toruń.

Zasłużonym zwycięstwem siatkarek Grupy Azoty PWSZ Tarnów zakończył się wyjazdowym mecz z Uni Opole.

Najbardziej wyrównana była pierwsza partia meczu, opolanki prowadziły 6:2 i 18:14. Przyjezdne wyrównały do stanu 18:18 i wygrały seta do 23.

Drugi set, bez historii, zakończył się wygraną tarnowianek do 15. Kolejna partia przeniosła wygraną gospodyniom, ale w czwartej wszystko wróciło do normy. Tarnowianki wywalczyły kilkupunktową przewagę, której nie oddały do końca spotkania.

Po tej wygranej Grupa Azoty z dorobkiem 12 punktów zajmuje w tabeli I ligi szóstą pozycję. Kolejny mecz czeka tarnowianki 3 listopada, Na własnym parkiecie zmierzą się wówczas z zamykającym tabelę zespołem Volley Toruń.

Uni Opole – Grupa Azoty PWSZ Tarnów 1:3 (23:25, 15;25, 25:21. 21:25)

Grupa Azoty: Bałdyga, Głaz, Pytel, Sikorska, Jurczyk, Grzelak, Guzikiewicz (libero) oraz Podlasek, Mikołajewska