Kolejny album Marka Tomaszewskiego

 29 października ukazał się w tarnowskich księgarniach album pod tytułem „Tarnów. Wielka Wojna 1914 – 1918. Droga do Niepodległej”. Autorem publikacji jest Marek Tomaszewski, wydawcą – Dariusz Kobylański. Książka zawiera 468 fotografii z okresu I wojny światowej.

 

Nakładem wydawnictwa SCAN Dariusza Kobylańskiego ukazał się piękny i bardzo efektowny pod względem edytorskim album „Tarnów. Wielka Wojna 1914 – 1918. Droga do Niepodległej”.

Autorem publikacji jest Marek Tomaszewski, tarnowianin, przedsiębiorca, kolekcjoner tysięcy zdjęć, pocztówek, dokumentów, publikacji, gazet, plakatów,ulotek – wszystko związane z Tarnowem. Tarnowowi też dedykowana jest najnowsza publikacja - Dla mojego kochanego Tarnowa –pierwszego wolnego miasta w odrodzonej Rzeczypospolitej, w setną rocznicę odzyskania niepodległości – głosi napis na początku książki.

W albumie, nie pierwszym autorstwa Marka Tomaszewskiego, znalazło się prawie 500 fotografii, wśród nich zdjęcia pochodzące z archiwów wiedeńskich. Autor przyznaje, że jego publikacja nie jest opracowaniem historycznym, a opowieścią o trudnych czasach I wojny światowej. - Nie jestem historykiem, jestem kolekcjonerem starych zdjęć i pocztówek. Dlatego w mojej książce o wojnie mówią świadkowie tamtych wydarzeń. Na przykład Wincenty Witos, ks. Jan Czuj, Ferenc Molnar - mówi Marek Tomaszewski.

Album dostępny jest już w tarnowskich księgarniach, Muzeum Okręgowym oraz Tarnowskim Centrum Informacji.

29.10.2018
Twój komentarz:
Ankieta
Czy popierasz zapowiadany strajk nauczycieli?
| | | |