Po wyborach

 Decyzją mieszkańców Tarnowa, Roman Ciepiela pozostanie na stanowisku prezydenta przez kolejne 5 lat. W drugiej turze wyborów Roman Ciepiela, kandydat Koalicji Obywatelskiej, wygrał na głosy z Kazimierze Koprowskim, zdobywając 22 398 głosów czyli 58,11%, na kandydata PiS wskazało 16 147 osób, czyli 41,89% wyborców.

 

W drugiej turze wyborów, w Tarnowie zwyciężył urzędujący prezydent Roman Ciepiela. Kandydat Koalicji Obywatelskiej zdobył 22 398 głosów, co oznacza, że zagłosowało na niego 58,11% wyborców. Popierany przez Prawo i Sprawiedliwość Kazimierz Koprowski otrzymał 16 147 głosów, co przekłada się na 41,89%. Do urn poszło 43,74% uprawnionych do głosowania, z czego 303 osoby oddały głosy nieważne – na 163 kartach zaznaczone zostały oba nazwiska, na 140 żadne.  Pozostałe to również, z różnych względów, karty nieważne.

Dogrywki odbywały się także w regionie tarnowskim, w gminach, w których pierwsza tura nie przyniosła rozstrzygnięcia. W sąsiednich Wierzchosławicach zwyciężył były małopolski komendant Straży Pożarnej Andrzej Mróz. W Brzesku wygrał Tomasz Latocha. W Wojniczu burmistrzem pozostanie Tadeusz Bąk, stanowiska obronili także Marek Chudoba, burmistrz Czchowa, Stefan Kolawiński burmistrz Bochni i Sławomir Paterek, wójt Gnojnika. Nowym wójtem Łapanowa będzie Andrzej Śliwa, w Tuchowie w fotelu burmistrza zasiądzie Magdalena Marszałek, kobieta zarządzać będzie także Żabnem - Marta Herduś. W Trzcianie Cezary Stawarz wygrał z urzędującym od 1995 roku Józefem Nowakiem. W Szczucinie natomiast, po czteroletniej przerwie, na fotel burmistrza powraca Jan Sipior.

 

 

 

 

05.11.2018
Komentarze:
pesymista: 05.11.2018
Dalsza stagnacja Tarnowa
Twój komentarz:
Ankieta
Czy popierasz zapowiadany strajk nauczycieli?
| | | |