Muzyczna lekcja historii

 7 listopada Tarnowskie Centrum Kultury zaprasza na koncert Bartasa Szymoniaka, artysty kreującego nowe zjawisko na polskiej scenie muzycznej – beatrock. W programie koncertu znajdą się utwory z płyty „Alarm”, czyli wiersze A. Słonimskiego, K.K. Baczyńskiego oraz T. Gajcego w nowatorskich aranżacjach. Koncert wpisuje się w obchody „Tarnów. Pierwsze Niepodległe”. Bezpłatne wejściówki na koncert można pobierać w Biurze Obsługi TCK

 

7 listopada o godzinie 19.00 Tarnowskie Centrum Kultury zaprasza do Piwnic TCK na koncert Bartasa Szymoniaka, który zaprezentuje program z płyty „Alarm".

Bartas Szymoniak to artysta nietuzinkowy – kreujący nowe zjawisko na polskiej scenie muzycznej – beatrock. Wszystkie dźwięki tworzy na żywo, sam, własnym głosem (bas, perkusja, trąbki, śpiew itd. ), a następnie zapętla na tzw looper. Dźwięk po dźwięku, warstwa po warstwie. Tak powstają kompozycje artysty – człowieka orkiestry. Towarzyszy mu jedynie gitarzysta i wokalista – Michał Parzymięso.

W 2017 roku ukazał się, nagrany w taki właśnie sposób, album „Alarm". Jest to pierwsza tego typu płyta w Polsce, będąca jednocześnie ilustracją muzyczną do słów najważniejszych poetów pokolenia Kolumbów. Wiersze Antoniego Słonimskiego, Krzysztofa K. Baczyńskiego oraz Tadeusza Gajcego zostały pokazane w nowatorskich aranżacjach beatrockera.

Koncerty – wydarzenia Bartasa zostały objęte patronatem Wielkopolskiego Kuratorium Oświaty i wsparte przez Ministerstwo Kultury i Dziedzictwa Narodowego. Okazało się bowiem, poezja może być „trendy" a koncerty prawdziwą lekcją historii przekazywaną uczniom w niebanalny i odkrywczy sposób. Klip do „Alarmu" stał się obowiązkowym do interpretacji na olimpiadzie polonistycznej w 2017 roku.

Koncert w TCK wpisuje się w obchody „Tarnów. Pierwsze Niepodległe”. Projekt finansowany jest z budżetu Miasta Tarnowa. Bezpłatne wejściówki na koncert można pobierać w Biurze Obsługi TCK – Rynek 5. Liczba miejsc ograniczona.

06.11.2018
Twój komentarz:
Ankieta
| | | |