Teatr zaprasza na premierę

 Tarnowski teatr zaprasza na premierę spektaklu muzycznego „Warto było” w reżyserii Ceziego Studniaka. Spektakl powstał w koprodukcji z Akademią Teatralną im. Aleksandra Zelwerowicza w Warszawie i prezentowany będzie 9, 10 oraz 11 listopada.

 

Zbliża się stulecie odzyskania przez Polskę niepodległości, trzeba więc zorganizować pełne radości i optymistycznego patriotyzmu obchody. Jak z tym zadaniem poradzi sobie Generał Komitetu Specjalnego IV Batalionu Rezerwy im. Józefa Piłsudskiego Departamentu Do Zadań Specjalnych Komitetu Organizacji Parady Radości Pokoju Wolności i Szczęścia Anno Domini 2018, gdy za przygotowanie merytoryczne wielkiej parady zabierze się młody intelektualista i rozlazły humanista Marek Kosiuszek? Jak uda się premierowe odśpiewanie arii dla Marszałka Piłsudskiego oraz wykonanie nowej wersji arii z „Księżniczki Czardasza” na keyboard i dwa głosy? I co stanie się, jeśli wysłuchamy opowieści uczestników wydarzeń sprzed stu lat? Jak dalece rzeczywistość roku 1918 widziana ich oczami odbiegać będzie od naszych wyobrażeń?
Tarnowski teatr zaprasza na premierę spektaklu muzycznego „Warto było” w reżyserii Ceziego Studniaka – Dyrektora Artystycznego Przeglądu Piosenki Aktorskiej we Wrocławiu.

Spektakl powstał w koprodukcji z Akademią Teatralną im. Aleksandra Zelwerowicza w Warszawie. Obok aktorów tarnowskiego teatru występują studenci IV roku Wydziału Aktorskiego, kierunku aktorstwo teatru muzycznego.

- Scenariusz „Warto było” autorstwa Michała Pabiana jest oparty na  wspomnieniach uczestników wydarzeń z 1918 roku i prawdziwych dokumentach z tego okresu. Przywołane w spektaklu historie, opowieści o zwykłych ludziach próbujących poradzić sobie w nowej rzeczywistości, pozwalają spojrzeć na losy niepodległej Polski z zupełnie nowej perspektywy i pokazują, że niepodległość po 123 latach niewoli nie przyszła nam łatwo - mówi Agata Zdziebłowska kierowniczka literacka tarnowskiego teatru.

Premiera tarnowska odbędzie się 9 listopada o godzinie 19.00, na dużej scenie. Teatr zaprasza również 10 listopada o 19.00 oraz 11 listopada o godzinie 20.00

09.11.2018
Twój komentarz:
Ankieta
Czy popierasz zapowiadany strajk nauczycieli?
| | | |