Wygrana siatkarek

Tie-break wyłonił zwycięzcę pojedynku Grupa Azoty z MKS Dąbrowa Górnicza. Tarnowski zespół po ośmiu kolejkach spotkań zajmuje trzecie miejsce w tabeli, mając 16 punktów. Już w środę tarnowianki zagrają na własnym parkiecie z WTS Włocławek.

Zespół Grupy Azoty PWSZ Tarnów pokonał na wyjeździe drużynę MKS Dąbrowa Górnicza 3:2.

Początek meczu rozpoczął się od prowadzenie gospodyń 4:0. Tarnowianki odrobiły część strat, doprowadzając do wyniku 6:8, ale kolejne cztery punkty zdobyły dąbrowianki, które prowadziły następnie 19:11. Tarnowianki popełniły jeszcze kilka błędów i przegrały partię 16:25.

W drugiej partii MKS prowadził 4:2, przyjezdne wyrównały do  4:4 i obie drużyny grały „punkt za punkt” do stanu 8:8. Później  tarnowianki zdobyły dwupunktową przewagę, ale w odpowiedzi MKS wyszedł na prowadzenie 12:10. Zacięta walka trwała nadal, aż w końcu tarnowianki prowadziły 18:14 i 23:21 i wygrały ostatecznie 27:25.

Trzecia partia znowu rozpoczęła się od prowadzenia gospodyń 3:0, później 4:9. Azoty zmniejszyły stratę do dwóch punktów - 10:12, odpowiedź ze strony dąbrowianek to rezultat 22:15 i wygrana 25:17.

W czwartym secie początkowo to tarnowianki nadawały ton wydarzeniom na boisku, prowadząc 8:5 i 12:7. W końcówce ekipa z Zagłębia doprowadziła do remisu 24:24. W grze na przewagi po raz kolejny lepsze były zawodniczki Azotów, które wygrały 27:25.

W tie-breaku od początku zarysowała się przewaga tarnowianek, które prowadziły 5:1 i 8:5, by wygrać seta 15:9 i cały mecz 3:2.

Tarnowski zespół zajmuje po ośmiu kolejkach spotkań trzecie miejsce w tabeli, mając 16 punktów i ma 5 punktów straty do lidera – Solnej Wieliczka. Kolejny mecz tarnowianki zagrają na własnym parkiecie z WTS Włocławek.

MKS Dąbrowa Górnicza – Grupa Azoty PWSZ Tarnów 2:3 (25:16, 25:27, 25:17, 25:27, 9:15)

Grupa Azoty: Szabo, Pytel, Jurczyk, Sikorska, Mikołajewska, Grzelak, Guzikiewicz (libero) oraz Głaz, Podlasek, Bałdyga