Efektowna wygrana siatkarek

W rozgrywkach pierwszej ligi siatkówki kobiet Grupa Azoty PWSZ Jedynka Tarnów pokonała we własnej hali drużynę beniaminka - WTS Włocławek 3:0. Kolejny mecz ligowy tarnowskie siatkarki rozegrają w najbliższą sobotę w Warszawie, z tamtejszą Wisłą.

Niewiele ponad godzinę potrzebowały siatkarki Grupy Azoty PWSZ Tarnów do odniesienia zwycięstwa nad WTS KDBS Bank Włocławek.

W spotkaniu rozegranym wczoraj w hali Państwowej Wyższej Szkoły Zawodowej w Tarnowie, gospodynie pokonały rywalki 3:0 (25:9, 25:12, 25:12).

Przewaga tarnowianek ani przez moment nie podlegała dyskusji. Rywalki jedynie w pojedynczych wymianach były dla nich równorzędnym rywalem.

W pierwszym secie wyrównana walka trwała do stanu 2-2. Potem tarnowianki doprowadziły do wyniku 6:2, następnie 12:4. Przy stanie 24:8 przyjezdne zaserwowały w siatkę.

W drugiej partii obraz gry nie uległ zmianie - było 4:1 dla gospodyń, później 9:2. W końcówce przyjezdne znów popełniały błędy, tymczasem  wygraną przypieczętowała asem serwisowym Magdalena Jurczyk.

W trzecim secie znowu szybko zrobiło się 4:0 i 9:2. Zespół z Włocławka doprowadził do rezultatu 14:8, kolejne cztery punkty zdobyły jednak gospodynie. Chwilę później, po ataku Mai Grodzkiej, tarnowianki prowadziły 23:10. Ostatni punkt zdobyły gospodynie po punktowym bloku Magdaleny Jurczyk i Magdaleny Pytel.

Kolejnym rywalem siatkarek z Tarnowa będzie Wisła Warszawa. Mecz rozegrany zostanie w najbliższą sobotę w Warszawie.

Grupa Azoty PWSZ Tarnów – WTS KDBS Bank Włocławek 3:0 (25:9, 25:12, 25:12)

Grupa Azoty PWSZ: Szabó, Pytel, Głaz, Jurczyk, Sikorska, Bałdyga, Guzikiewicz (libero) oraz Mikołajewska, Podlasek, Grodzka, Gliniecka, Grzelak, Mazurek (libero).