Dla przyszłych i młodych mam

 Indywidualne konsultacje z fizjoterapeutką rehabilitacyjną, podstawowe badania diagnostyczne dla młodych i przyszłych mam, porady położnej oraz „TATY warsztaty”, to tylko niektóre propozycje Targów Mama i Dziecko, na które zaprasza Centrum Zdrowia Tuchów i Centrum Zdrowia Dąbrowa Tarnowska. Targi odbędą się w niedzielę, 18 listopada, w hotelu Tarnovia.

 

Choć ciąża dla kobiety jest naturalnym procesem fizjologicznym, to niesie ze sobą obciążenie dla organizmu i może wiązać się z różnego rodzaju dolegliwościami. Odpowiednia opieka okołoporodowa pozwala minimalizować te obciążenia i ułatwić młodej mamie powrót do równowagi psychofizycznej.

Pojawiającym się nieprawidłowościom można zapobiegać już w trakcie ciąży, ale wsparcie specjalisty fizjoterapeuty jest najistotniejsze w okresie połogu - do sześciu tygodni po porodzie.

O tym, jak bezpiecznie wrócić do formy sprzed ciąży, młode i przyszłe mamy będa mogły dowiedzieć się podczas IV edycji Targów Mama i Dziecko, które organizują Centrum Zdrowia Tuchów i Centrum Zdrowia Dąbrowa Tarnowska.

W niedzielę, 18 listopada, w hotelu Tarnovia, w godzinach od 10.00 do 13.00, można będzie porozmawiać z położnymi Centrum Zdrowia Tuchów, a od godziny 12.00 do 15:00 na zainteresowanych rodziców czekać będzie personel Porodówki Nowej Generacji z Dąbrowy Tarnowskiej. Można będzie porozmawiać np. na temat tego, co zabrać ze sobą na oddział czy znieczuleń do porodów. Ponadto można się będzie dowiedzieć, na jakich zasadach partner może towarzyszyć pacjentce podczas porodu. Na konsultacje prowadzone na miejscu zaproszone są nie tylko przyszłe mamy, ale też tatusiowie i członkowie rodzin. Panie w ciąży będą mogły zmierzyć ciśnienie krwi i oznaczyć poziom cukru. Trzeba jednak pamiętać, że, aby to ostatnie badanie było wiarygodne, należy je wykonać na czczo.

Ponadto na targach można się będzie zapoznać z ofertą około 20 wystawców. Będą bezpłatne warsztaty i prelekcje. Organizatorzy przygotowali też „TATY warsztaty”, czyli strefę dla ojców i dzieci oraz zabawy mega klockami.

17.11.2018
Twój komentarz:
Ankieta
| | | |