Wygrana i fotel lidera

Piłkarze ręczni SPR PWSZ Tarnów wysoko pokonali we własnej hali Padwę Zamość 41:24. Ta wygrana pozwoliła im na objęcie prowadzenia w tabeli grupy C I ligi. Kolejny mecz tarnowscy szczypiorniści rozegrają w Warszawie z AZS UW.

Piłkarze ręczni SPR PWSZ Tarnów pewnie pokonali na własnym boisku Padwę Zamość 41:24 (23:15).

Wynik spotkania otworzył Jewuła, jednak przez pierwsze dwadzieścia minut zamościanie prowadzili równorzędną walkę na boisku, byli częściej  na prowadzeniu a w 19 minucie, po dwóch golach z rzędu, Padwa prowadziła 13:11. W tej sytuacji trener tarnowian poprosił o przerwę w grze i dokonał w drużynie zmian, wprowadzając na boisko Barnasia, Sanka i Lazarowicza. W efekcie tarnowianie zdobyli dziesięć bramek z rzędu, doprowadzają do wyniku 21:13.

Po przerwie gospodarze regularnie zwiększali przewagę, nie do zatrzymania był najlepszy strzelec - Daniel Dutka, który rzucił tym razem trzynaście bramek.

Goście nie potrafili przedrzeć się przez szczelną defensywę tarnowian. W 42 minucie na tablicy pojawił się wynik 31:19 dla SPR. Pięć minut później przewaga tarnowian wzrosła do piętnastu goli (35:20). Na sześć minut przed końcem spotkania tarnowianie prowadzili 37:24 a do końca spotkania zdobyli jeszcze cztery bramki, nie tracąc żadnej.

Dzięki tej wygranej tarnowianie objęli fotel lidera grupy C I ligi. Kolejny mecz szczypiorniści z Tarnowa zagrają z AZS UW Warszawa.

SPR PWSZ Tarnów – Padwa Zamośc 41:24 (23:15)

Bramki dla SPR: Dutka 13, Lazarowicz 7, Jewuła 5, Sanek 5, Kowalik 3, Chodara 2, Misiewicz 2, Szatko 2, Mogielnicki 1, Spieszny 1