Odleżyny – jak zapobiegać i leczyć

 W listopadzie przypada Światowy Dzień Walki z Odleżynami. Jego celem jest uświadomienie pacjentom i ich opiekunom, jak poważnym problemem są rany odleżynowe, jak im zapobiegać i leczyć. Z tej okazji Szpitalny Zespół ds. Profilaktyki i Leczenia Odleżyn oraz Oddział Ortopedii w Szpitalu im św. Łukasza w Tarnowie organizuje dzień otwarty.

 

Odleżyny to uszkodzenia skóry oraz znajdujących się pod nią tkanek i kości, które pojawiają się w czasie długiego leżenia. Powstają z powodu długotrwałego ucisku, który hamuje prawidłowy przepływ krwi. Odleżyny mogą doprowadzić do zakażenia organizmu, a nawet śmierci chorego.

Trudno je leczyć, łatwiej im zapobiegać. Temu zagadnieniu poświęcony będzie Dzień Otwarty organizowany przez Szpital im. św. Łukasza w Tarnowie.

21 listopada w godzinach 10.30 -12.00 będzie możliwość skorzystanie z bezpłatnego poradnictwo dla pacjentów i ich rodzin na temat sposobów przeciwdziałania odleżynom i ich leczenia. - W tym czasie będzie można porozmawiać z członkami szpitalnego zespołu. Będą udzielane porady w zakresie diety, profilaktyki odleżyn oraz leczenia ich opatrunkami – mówi dyrektor szpitala Anna Czech.

Punkt konsultacyjny będzie się znajdował w sali konferencyjnej szpitala na drugim pietrze. Porady i konsultacje są bezpłatne.

 

20.11.2018
Twój komentarz:
Ankieta
| | | |