Wysokie zwycięstwo koszykarek Pałacu

Na inaugurację rewanżowej rundy spotkań drugoligowe koszykarki MKS Pałac Młodzieży „Be ComplEat” Tarnów wysoko zwyciężyły UKS Żak Nowy Sącz 104:55. Tarnowianki zajmują drugie miejsce w tabeli II ligi, kolejny mecz zagrają na własnym parkiecie z Wisłą CanPack Kraków.

W siódmej kolejce spotkań II ligi koszykówki kobiet zawodniczki MKS MKS Pałac Młodzieży „Be ComplEat” Tarnów pokonały UKS Żak Nowy Sącz 104:55

Sądeczanki pierwsze zdobyły punkty, ale było to jedyne ich prowadzenie w tym spotkaniu. W odpowiedzi Alina Kłosowicz i Debora Sajdak wyprowadziły gospodynie na prowadzenie 4:2, a po kilku kolejnych minutach było już 15:2 dla MKS. Pierwsza kwarta zakończył się wynikiem 22:6 dla tarnowianek.

W drugiej kwarcie przyjezdne pierwsze punkty z gry zdobyły w 13 min. Cztery minuty później koszykarki Pałacu prowadziły 41:20, by na przerwę schodzić przy prowadzeniu 54:22.

Setny punkt tarnowianki zdobyły w 39 minucie, za sprawą Aliny Kłosowicz. Wynik brzmiał wówczas 100-53.

Po tej wygranej zespół z Tarnowa zajmuje drugie miejsce w tabeli II ligi, tracąc jeden punkt do lidera - AZS Politechniki Szkoły Gortata Kraków. Następny mecz tarnowianki zagrają u siebie z inną krakowska drużną – Wisła CanPack, która zajmuje w tabeli piąte miejsce.

MKS PM „Be ComplEat” Tarnów - UKS Żak Nowy Sącz 104:55  (22:6, 32:16, 24:22, 26:11)

Punkty dla MKS: Liszka 16, Maksymowicz 14, Sajdak 14, Stachura 13, Malaga 11, Kłosowicz 11, Gołębiowska 10, Siedlik 6, Sutkowska 6, W. Węglarz 2, Wilk 1