Koniec wieńczy dzieło

Udanie jesienne zmagania w Fortunie 1 Ligi zakończyli piłkarze Bruk_Betu Termaliki Nieciecza. W ostatniej w tym roku kolejce pokonali na własnym stadionie GKS Tychy 3:1. Pozwoliło to niecieczanom ukończyć rozgrywki na dziewiątym miejscu z dorobkiem 27 punktów zdobytych w 21 spotkaniach. Kolejne mecze Fortuna 1 Ligi rozegrane zostaną w marcu.

Ostatni w tym roku mecz w Niecieczy zakończył się zasłużona wygrana Bruk-Bety Termaliki nad GKS Tychy 3:1.

Gospodarze prowadzili od 30 min. Po faulu w polu karnym Mańki na Martinie Mikovicu, arbiter podyktował rzut karny. Jego pewnym egzekutorem okazał się Roman Gergel.

Tyszanie przeważali, ale brakowało im skuteczności w ataku. Tymczasem na początku drugiej połowy nie upilnowali Florina Purece.  W 48 minucie zawodnik który kilka dni wcześniej zapewnił swojej drużynie wygraną z Podbeskidziem znowu dał pokaz swoich umiejętności i pięknym uderzeniem podwyższył wynik.

W 64 min goście zdobyli gola kontaktowego. Strzałem z ostrego kąta popisał się Łukasz Grzeszczyk. To rozbudziło nadzieje gości, ale Bruk-Bet bronił się bardzo umiejętnie, a w końcówce o wygranej przesądził Jacek Kiełb. W 89 minucie po dobrym dośrodkowniu z kilku metrów pewnie skierował piłkę do siatki.

Ta wygrana pozwoła Bruk-Betowi awansować na dziewiąte miejsce w tabeli z dorobkiem 27 punktów zdobytych w 21 spotkaniach. Kolejne mecze piłkarze Fortuna 1 Ligi rozegrają w marcu.

Bruk-Bet Termalica Nieciecza - GKS Tychy 3:1 (1:0)

Bramki: Gergel (30 min. karny), Purece (48 min.), Kiełb 89 (min.) - Grzeszczyk (64 min.)

Żółte kartki: Wlazło, Purece - Mańka, Grzybek, Biernat, Vojtuś

Bruk-Bet: TrelaSadzawicki (71 min. Szeliga), Grzelak, Szarek, Miković (46 min. Putiwcew), Kalisz, Wlazło, KupczakPurece (66 min. Jovanović), Kiełb, Gergel

Sędziował: K. Gąsiorowski (Biała Podlaska), widzów: 1 118