Porażka siatkarek

Po sześciu kolejnych zwycięstwach siatkarki Grupy Azoty PWSZ Tarnów w wyjazdowym meczu przegrały 1:3 z Eneą Energetykiem Poznań. Po tej porażce tarnowianki zajmują piąte miejsce w tabeli. Już w środę drużyna z Tarnowa zmierzy się we własnej hali z zespołem SMS PZPS Szczyrk.

Początek pierwszego seta w meczu z Eneą Energetykiem Poznań należał do tarnowianek, które prowadziły 16:13. W końcówce gospodynie doprowadziły do remisu i oba zespoły miały piłki setowe. Ostatecznie zwycięsko z tej partii wyszły tarnowianki, dla których decydujący punkt zdobyła Paulina Głaz.

W drugim secie wyrównana walka toczyła się do wyniku 7:7. Potem na boisku przeważały zawodniczki z Poznania doprowadzając do rezultatu 16:10. Poznanianki utrzymywały do końca partii bezpieczną przewagę, wygrywając różnicą siedmiu punktów.

Kolejne dwa sety przebiegały pod dyktando siatkarek Enei Energetyka. W czwartej partii poznanianki prowadziły 24:19. Siatkarki z Tarnowa obroniły jeszcze trzy piłki meczowe, ostatecznie jednak przegrały seta do 22 i cały mecz 1:3.

Porażka ta zepchnęła zespół z Tarnowa na piąte miejsce w tabeli. Do zajmującego trzecie miejsce MKS Dąbrowa Górnicza, ekipa z Tarnowa traci jednak tylko jeden punkt.

Kolejny mecz tarnowianki rozegrają już w środę, 5 grudnia. W hali Państwowej Wyższej Szkoły Zawodowej w Tarnowie zmierzą się o godzinie 17.00 z zespołem SMS PZPS Szczyrk.

Enea Energetyk Poznań - Grupa Azoty PWSZ Tarnów 3:1 (26:28, 25:18, 25:18, 25:22)

Grupa Azoty PWSZ: Szabó, Pytel, Jurczyk, Sikorska, Bałdyga, Grzelak, Guzikiewicz (libero) oraz Głaz, Podlasek, Grodzka, Mikołajewska, Mazurek (libero)