Wernisaż w galerii przy Bema

 Galeria Bema 20 zaprasza na wernisaż kolejnej wystawy. Tym razem prace prezentować będzie tarnowski artysta Piotr Rączka, zdobywca, między innymi, nagrody publiczności podczas tegorocznego Salonu Wiosennego BWA. Wernisaż wystawy odbędzie się w czwartek, 6 grudnia, a wystawę będzie można oglądać do 31 grudnia.

 

Galeria Bema 20 zaprasza na wernisaż wystawy tarnowskiego artysty Piotra Rączki. Wernisaż odbędzie się w czwartek, 6 grudnia, o godzinie 18.00, a wystawę będzie można oglądać w galerii mieszczącej się w Tarnowie przy ulicy gen. Józefa Bema 20 do dnia 31 grudnia.
Piotr Rączka urodził się w Krakowie, jest absolwentem  liceum plastycznego w obecnym Zespole Szkół Plastycznych  im. Antoniego Kenara w Zakopanem i Wydziału Architektury Wnętrz na Akademii Sztuk Pięknych im. Jana Matejki w Krakowie.
Był nauczycielem w Zespole Szkół Plastycznych w Tarnowie oraz w Gimnazjum im. Ofiar Katynia w Lisiej Górze. Niektórzy pamiętać go mogą z zajęć rysunku architektonicznego w Pałacu Młodzieży w Tarnowie.

Nie każdy wie, że autor posiada na koncie większe realizacje z pogranicza sztuki, architektury i designu. Jest autorem projektu i prototypu fotela wielofunkcyjnego wykonanego dla „Sztuki Polskiej” w Warszawie, dla którego uzyskał  prawa patentowe. Brał udział w wielu konkursach m.in. „Plastiks for Tomorrow International Design Competition” - projekt szafek wielofunkcyjnych dla osób niepełnosprawnych.

Może również poszczycić się realizacją wnętrz kościoła parafialnego pod wezwaniem Świętych Apostołów Piotra i Pawła w Łososinie Dolnej, kościoła parafialnego pod wezwaniem Podwyższenia Krzyża Świętego w Wielkiej Wsi oraz kościoła parafialnego pod wezwaniem Pana Jezusa Dobrego Pasterza w Rudy Rysiu, dla których wykonywał podczas prac realizacyjnych wiele modeli i makiet poszczególnych elementów sakralnych.

Projektował tablicę oraz sztandar upamiętniający nadanie imienia Gimnazjum im. Ofiar Katynia w Lisiej Górze oraz tablicę pamiątkową do kościoła parafialnego pod wezwaniem Najświętszej Maryi Panny Królowej Świata w Pawęzowie z okazji stulecia odzyskania niepodległości przez Polskę oraz 40-lecia wyboru kardynała Karola Wojtyły na papieża.

Brał udział w wielu wystawach środowiskowych  ZPAP, wystawach zbiorowych środowiska artystycznego naszego miasta uzyskując m.in. nagrodę publiczności  w ramach V Salonu Wiosennego 2018 za obraz o tematyce Tarnowa „W świetle wieczoru”.

06.12.2018
Twój komentarz:
Ankieta
Czy popierasz zapowiadany strajk nauczycieli?
| | | |