Wygrana szczypiornistów w Przemyślu

Piłkarze ręczni SPR PWSZ Tarnów na zakończenie pierwszej rundy spotkań o mistrzostwo I ligi pokonali na wyjeździe Czuwaj Przemyśl. Tarnowianie, niezależnie od wyniku powtórzonego spotkania AZS AWF Biała Podlaska – KPR Legionowo - zapewnili sobie tytuł mistrza półmetka.

Szczypiorniści SPR PWSZ Tarnów pokonali na wyjeździe Czuwaj Przemyśl 34:31. Mecz był emocjonującym widowiskiem, prowadzenie zmieniało się raz po raz, i przez długi czas żadnej z drużyn nie udało się wypracować przewagi większej niż jednobramkowa.

Dopiero w 18 min na tablicy pojawił się wynik 12:10. W tym momencie na boisko wszedł Michał Kubisztal i sytuacja uległa diametralnej zmianie. Dwa jego rzuty spowodowały, że w 20 min było już 12:12, niestety - ostatnie minuty pierwszej połowy drużyna z Przemyśla wygrała 5:0 i to gospodarze schodzili na przerwę prowadząc 18:13.

W drugiej połowie Mateusz Nowak powiększył prowadzenie gospodarzy do sześciu trafień (19:13). Kolejne minuty należały jednak do tarnowian. W 45 minucie odrobili straty doprowadzając do stanu 23:23, a po dwóch trafieniach Kacpra Lazarowicza, SPR PWSZ wygrywał 25:23. Na sześć minut przed końcem, po rzucie karnym Michała Kubisztala, tarnowianie prowadzili 29:28. Po rzutach Marcina Wajdy i Daniela Dutki przewaga SPR PWSZ wzrosła w 56 minucie do trzech bramek. W emocjonującej końcówce utrzymywało się jednobramkowe prowadzenie „siódemki” z Tarnowa (32:31). Jednak kolejne gole Wajdy, i Dutki przesądziły o wyniku meczu.

Na półmetku rozgrywek tarnowianie prowadzą w tabeli z dorobkiem 30 punktów zdobytych w 11 spotkaniach.

Czuwaj Przemyśl – SPR PWSZ Tarnów 31:34 (18:13)

SPR PWSZ: Barnaś, Ciochoń - Dutka 10, Nowak 7, Wajda 6, Lazarowicz 3, Kowalik 2, Chodara 1, Drobiecki 1, Jewuła 1, Sanek 1, Spieszny 1, Szatko 1, Mogielnicki