Udany rewanż siatkarek

W drugiej kolejce rundy rewanżowej rozgrywek I ligi siatkówki kobiet zawodniczki Grupy Azoty PWSZ grały w Tarnowie z AZS Politechniki Śląskiej Gliwice. W pierwszej rundzie pomiędzy tym drużynami padł rezultat 3:1 dla AZS. Tym razem lepsze okazały się tarnowianki wygrywając 3:0. Po 15 kolejkach spotkań siatkarki z Tarnowa zajmują w tabeli piąte miejsce.

Siatkarki I ligi rozegrały 15 kolejkę spotkań. Grupa Azoty PWSZ Tarnów podejmowały AZS Politechniki Śląskiej Gliwice. W pierwszej rundzie tarnowianki przegrały 1:3, na własnym parkiecie okazały się lepsze wygrywając 3:0.

Pierwszy punkt meczu zdobyły gospodynie po ataku Jurczyk. Od stanu 3:3 utrzymywała się kilkupunktowa przewaga Tarnowianek, Najwyższe prowadzenie gospodyń to 21:12, a set zakończył się wygraną 25:19.

Druga partia okazała się najbardziej zacięta i emocjonująca. Gliwiczanki prowadziły 2:0, tarnowianki doprowadziły do rezultatu 6:5, później ponownie do głosu doszły siatkarki AZS. Gospodynie przegrywały 12:16 kiedy rozpoczęły odrabianie strat, doprowadzając najpierw do remisu 19:19, później obejmując prowadzenie 20:19. Decydujące punkty zdobyły przy stanie 23:23, wygrywając seta 25:23.

Trzecie partia przypominała pierwszą. Tarnowianki prowadziły 12:7, 17:13, 21:16 i 24:19. Gliwiczanki obroniły trzy piłki meczowe, ale to było wszystko, na co było je stać. Grupa Azoty wygrała partię 25:22 i cały mecz 3:0.

Kolejny mecz tarnowianki rozegrają 22 grudnia w Krośnie, natomiast 29 grudnia zmierzą się we własnej hali z Mazovią Warszawa.